(Не) легальні сміттєзвалища: у Заліщицькому районі не сортують сміття – засмічено більше трьох гектарів землі

Понад 40 стихійних сміттєзвалищ – і це лише у Заліщицькому районі. Наша знімальна група поїхала в Синьків – одне з тих сіл, де представники Держекоінспекції виявили порушення.

Ще за декілька кілометрів до села наші журналісти побачили сміттєзвалище, на якому горять відходи. Вже в селі запитали у людей, куди ті вивозять сміття. Та від мікрофона люди тікають, тож коментарів практично не почули. Дехто зізнався, що спалює самостійно, хтось каже, що трактор забирає.

Т1 новини продовжили шукати відповідь на запитання – де сміттєзвалище у с. Синьків. І таки знайшли. Люди кажуть, що іноді спецтехніка все ж збирає сміття, дехто – вивозить за село, на гору поблизу кладовища.

Тож, наша знімальна група вирушила туди. Зауважимо, ці купи сміття знаходяться в протилежному напрямку від того, яке наші журналісти бачили, коли під’їжджали до Синькова. Ще за десятки метрів від смітника – пакети з відходами, а вздовж невеличкої посадки цілий шлейф з пластикових пляшок.

Наша знімальна група поїхала у сільську раду, аби з’ясувати, що це за сміттєзвалища і чи є на них у місцевої влади відповідні документи. Та там нікого не застали. Телефонували і до сільського голови, але той не підняв слухавку.

Вже в Тернополі нам таки вдалося зв’язатися з сільським головою Синькова. Телефоном Володимир Костенюк запевняв, що мають відповідну документацію на сміттєзвалище. Йдеться про ті гори сміття, про які нам розповідали місцеві. Щоправда, каже голова села, працівники Держекоінспекції там виявили порушення.

Натомість у Держекоінспекції кажуть, лише у Заліщицькому районі загальна площа засмічень відходами – понад 3 гектари. Впродовж місяця органи місцевої влади мали б ліквідувати стихійні сміттєзвалища.

Завідувачка сектору логічного нагляду (контролю) поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами Держекоінспекції у Тернопільській області Тетяна Вовчук зазначає, що на території області є села, де роздільного збирання сміття немає. Там накопичується значна кількість пластику та відходів, які могли б перероблятися. Але селищні голови не вживають жодних заходів, аби відсортувати відходи.

Синьків – не єдине село, яке має проблеми з упорядкуванням вже легальних сміттєзвалищ. Т1 новини на прикладі цього села хотіли показати, що ця проблема актуальна, і вирішити її можна буде тоді, коли і громада буде свідомою.

У випадку ж, якщо впродовж місяця в селах не ліквідують стихійних сміттєзвалищ, то представники еконінспекції разом з поліцейськими складатимуть адміністративні протоколи на органи місцевої влади.


Джерело | Т1 Новини

Мітки: , , ,