Створили штучно, аби винищити людей: що більшість українців думає про коронавірус

66% українців вірять, що коронавірус створили штучно в лабораторії, з них більшість переконані, що вірус поширили спеціально, щоб зменшити кількість людей на землі. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), оприлюднені у п’ятницю, пише ВВС NewsУкраїна.

Респондентам запропонували обрати твердження, з яким вони згодні. Твердження стосувалося походження коронавірусу.

В результаті майже 37% обрали варіант – коронавірус “спеціально розроблений і навмисно поширений у світі для зменшення чисельності населення та/чи завдання шкоди окремим країнам”.

Ще 29% обрали твердження, що коронавірус “штучно зроблений в лабораторії, але його поширення у світі було випадковістю”. 18% вважають, що коронавірус з’явився природним шляхом і потім поширився на світ.

“Переважна більшість респондентів – 70% – вважають, що коронавірус був штучно розроблений у Китаї. Ще 5% назвали США, 3% – Росію”, – повідомляє КМІС.

Що думають в регіонах?

Цікаво, що в регіональному розрізі співвідношення в цілому зберігається. Дещо вищий відсоток тих, хто вважає, що коронавірус з’явився природним шляхом, у центральних регіонах України – 20%.

На Заході, Півдні та Сході таких – 15-16%.

Більше схильні думати, що коронавірус має природне походження в великих містах – понад 23%, менше у селах – 13,4%.

Опитування проводили з 31 травня до 4 червня методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. У ньому взяли участь 2000 респондентів, старших за 18 років.

Статистична похибка не перевищує – 2,2% для показників, близьких до 50%, 2,1% — для показників, близьких до 25%, 1,4% — для показників, близьких до 10%.

 


Джерело | Т1 Новини

Мітки: , , ,