21.09.2021

Помер під відділенням: медики пояснили, чому чоловіка, інфікованого COVID-19, везли з Тернополя у Бучач на гемодіаліз

Креатор буд

Помер у машині швидкої під дверима інфекційного відділення. Пост з таким текстом на своїй сторінці вчора опублікувала Валентина Цепенюк. Жінка пише, її чоловік Ігор потребував гемодіалізу, а відповідне відділення, в якому приймають хворих на COVID, є лише у Бучачі.

Зі слів пані Валентини, її чоловік помер під час транспортування з Тернополя до Бучача. Йому було 57 років.

Та чому процедуру гемодіалізу «ковідним» хворим проводять саме у Бучацькій лікарні? Відповідь на це питання дають в Управлінні охорони здоров’я Тернопільської ОДА. Начальниця Управління Ольга Ярмоленко каже, що в обласному центрі гемодіалізне відділення працює у три зміни. Найбільше хворих гемодіалізних приписані до обласної університетської лікарні. Тому виділити один день для хворих на COVID-19 можливості немає, адже це відіб’ється на інших.

Саме тому інфікованих коронавірусом, які потребують гемодіалізу, лікують Бучацькій центральній районній лікарні – вона менш завантажена. Туди й направили на лікування пана Ігоря. Та від госпіталізації в Бучачі чоловік відмовився, натомість лікування вирішив проходити в Тернопільській Центральній районній лікарні, про це нам повідомили в керівництві закладу.

В.о. головного лікаря закладу Іван Трач телефоном розповів, що пацієнт мав сімейного лікаря у Тернополі. Спочатку його госпіталізували в міську лікарню №3, але там йому було відмовлено, бо він потребував гемодіалізу. Після того він потрапив у райлікарню в Тернополі і приховав те, що потребував гемодіалізу. Це вже медики зрозуміли з аналізів. Тоді й відправили його в Бучач.

Від лікування там чоловік відмовився, тож хворого залишили на лікування в Тернопільській районній лікарні. Звідти транспортували в Бучач для гемодіалізу. Щодо процедури госпіталізації хворих на коронавірус, які потребують гемодіалізу, то, каже Ольга Ярмоленко, хворих відвозять у Бучач машиною екстреною меддопомоги, а тоді госпіталізують в інфекційне відділення. Вони знаходяться на стаціонарному лікуванні в Бучачі, де отримують процедуру гемодіалізу.

Додамо, попрощалися з Ігорем Цепенюком сьогодні. Чоловіка поховали у селі Підгородне. Через інфікування COVID-19 на похороні були присутні лише найближчі родичі.Джерело | Т1 Новини

Мітки: , , ,