13.06.2024

Шахраї на Тернопільщині продавали фальшиві купюри і розраховувались ними в магазинах

Ваша реклама

Розповсюдження фальшивих доларів Україною зупинили оперативники управління стратегічних розслідувань Тернопільщини. Триста п’ятдесят доларів за тисячу фальшивих – саме стільки просили учасники злочинної групи за підроблену іноземну валюту. Після реалізації гроші “розходилися” містами України.

Документувати підозрюваних почали працівники управління стратегічних розслідувань спільно з детективами ГУНП під процесуальним керівництвом обласної прокуратури ще у липні 2020 року.

За словами Василя Джиджори, очільника УСР, до злочинної групи увійшло троє осіб. Усі вони познайомилися ще до організації незаконного бізнесу – тріо заробляло тим, що ганяли та перепродавали автомобілі. Один з них займався ще й валютними операціями.

За попередньою інформацією, підозрювані розповсюджували фальшиву валюту, продаючи її клієнтам, або розраховуючись нею за товар. Відрізнити підробку від оригіналу було складно, каже Василь Джиджора. Гроші, ймовірно, чоловіки отримували з-за кордону.

Після того, як докази були зібрані, правоохоронці спільно з бійцями спецпідрозділу КОРД провели спецоперацію.

Під час обшуків оперативники виявили та вилучили мобільні телефони, записники, сім-картки, близько п’ятнадцяти тисяч доларів, зброю, а також номерні знаки, ключі та документи на транспортні засоби.

Вилучені гроші, каже керівник УСР, передали на експертизу в Науково-дослідний експертно-криміналістичний центр, оскільки деякі з них візуально схожі на підроблені. Встановлюють правоохоронці і походження автомобільних номерів та документів на транспортні засоби, а також перевіряють підозрюваних на причетність до незаконного заволодіння автівками на території України. Триває слідство.Джерело | Т1 Новини

Мітки: , , , ,