25.06.2024

ПЦУ дозволила єпархіям святкувати Різдво 25 грудня

Ваша реклама

Фото з мережі Інтернет

Православна церква України дозволила єпархіям відзначати Різдво за Новоюліанським календарем. Священники можуть проводити богослужіння 25 грудня. Таке рішення ухвалили під час засідання священного Синоду.

Церква каже, що взяла до уваги численні запити та враховала дискусію, яка протягом багатьох років точиться в Церкві та в суспільстві.

“Передбачаючи, зокрема через обставини війни, загострення у публічному просторі календарних суперечок; з метою вивчення реальної церковної потреби в здійсненні у близькому часі календарних змін, Священний синод Української православної церкви (Православної церкви України) вирішив:

Там, де для цього існують пастирські обставини та засвідчується бажання вірних, як виключення дозволити за рішенням настоятеля та громади 25 грудня 2022 року звершити богослужіння за чином свята Різдва Христового з подальшим поданням через єпархіальні управління до Київської митрополії письмової інформації про число учасників такого богослужіння. У разі звершення такого богослужіння його учасники в цей день звільняються від обмежень посту.Джерело | Т1 Новини

Мітки: , , , , ,