21.06.2024

Новий штам ковіду вперше діагностували в Україні

Ваша реклама

Фото з мережі Інтернет

Новий штам ковіду “Кракен” вже в Україні. Хворого на цей підвид коронавірусу виявили на Сумщині. Відомо, що людина не мала курсу вакцини проти ковіду.

Про перший випадок інфікування цим штамом повідомили в МОЗі.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, XBB.1.5 не має специфічних мутацій, які б могли робити його більш небезпечним, ніж інші варіанти. Тим не менш, порівняно з попередніми, найбільш ефективно ухиляється від імунної відповіді людини та здатний викликати серйозні захворювання у людей похилого віку та людей з ослабленим імунітетом.

Технічна консультативна група ВООЗ з еволюції вірусу дійшла висновку, що цей “Кракен” може сприяти збільшенню рівнів захворюваності. Також він доволі швидко заміщує стандартний варіант «Omicron», який циркулював раніше (наприклад, у США з 1 % на 47 тижні 2022 року до 8 % на 50 тижні).

З 22 жовтня 2022 р. по 11 січня 2023 р. у 38 країнах було зареєстровано 5 288 випадків, викликаних субваріантом «Omicron» XBB.1.5. Більшість із цих випадків реєструвались у Сполучених Штатах Америки (82,2 %), Великобританії (8,1 %) і Данії (2,2 %).Джерело | Т1 Новини

Мітки: , , , , ,