МВФ погодив програму для України на 5 мільярдів доларів

Міжнародний валютний фонд затвердив 18-місячну програму stand by для України на 5 мільярдів доларів. Перший транш, який виділять буквально за день-два, складе 2,1 мільярди. Решту суми розділять на чотири етапи.

“Нова програма стане опорою для зусиль влади щодо подолання наслідків кризи, забезпечуючи при цьому макроекономічну стабільність і зберігаючи нинішні досягнення”, – заявила директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва.

Зокрема, щоб отримати нову програму Україні довелося виконати всі “домашні завдання”. Зокрема, схвалити банківський “антиколомойський закон” та закон про ринок землі.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що погоджена сума першого траншу на 200 мільйонів доларів більша, ніж планувалося на початку.

“Нова програма допоможе подолати виклики, спричинені COVID-19. У складний час МВФ доводить, що є надійним партнером” – зауважив президент.

Відповідно до повідомлення, програма має чотири пріоритети — пом’якшення економічних наслідків кризи, забезпечення постійної незалежності Нацбанку та гнучкого обмінного курсу, а також просування ключових заходів держуправління і боротьби з корупцією для збереження і поглиблення останніх досягнень, пишуть ВВС Україна.


Джерело | Т1 Новини

Мітки: , , ,