30.09.2023

Іспит для випускників шкіл і абітурієнтів хочуть змінити у 2023 році

Креатор буд

Фото з мережі Інтернет

Вдосконалити Національний мультипредметний тест. Над такими змінами думають у Міністерстві освіти і науки України. Покращений варіант НМТ у відомстві вважають альтернативою ЗНО. Адже війна ускладнює проведення тестування, відзначив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

“ЗНО було і буде механізмом прозорого вступу до закладів вищої освіти. Однак в умовах воєнного стану існують перешкоди щодо його організації та проведення, а також неможливо охопити тестуванням потенційних вступників до українських ЗВО, які тимчасово перебувають за кордоном. Безпекова складова та труднощі логістики не дозволяють МОН планувати проведення зовнішнього незалежного оцінювання у традиційному форматі”, — йдеться у повідомленні урядовця.

НМТ міститиме обов’язковий та додатковий блоки. Урядовці планують, що обов’язковий блок буде складатися з чотирьох предметів: української мови, математики, історії України та іноземної мови (на вибір вступників будуть запропоновані англійська, французька, німецька та іспанська мови).

Учасники упродовж 90 хвилин виконуватимуть завдання з української мови та математики, а після короткої перерви ще 90 хвилин працюватимуть над завданнями з історії України та іноземної мови.

В окремий день вступники зможуть скласти додатковий блок НМТ з фізики, хімії чи біології, результатом якого можна буде замінити оцінку з історії України або іноземної мови. Тестування з додаткових предметів триватиме 75 хвилин.

Реєстрацію для участі в НМТ планують у квітні, а тестування у червні – липні 2023 року в межах основної та додаткової сесій.

Для вступу у 2023 році можуть бути використані результати НМТ 2023 року, НМТ 2022 року та ЗНО 2020-2021 років.

Водночас Сергій Шкарлет наголосив, що змінити формат проведення вступних випробувань можливо лише після ухвалення відповідного Закону, що є компетенцією Верховної Ради України.

 Джерело | Т1 Новини

Мітки: , , , ,