28.05.2024

За яких умов вимикатимуть світло з 1 жовтня: заява Міненергетики

Креатор буд

У Міністерстві енергетики спростували інформацію із ЗМІ про застосування відключень електрики з 1 жовтня. Там заявили, що такі повідомлення не відповідають дійсності, а електроенергії, яку виробляють вітчизняні електростанції, достатньо для українських споживачів.

В міністерстві відзначили, що електроенергетична, вугільна, нафтогазова галузі посилено готуються до нового опалювального сезону. Окрім цього, в державі триває наймасштабніша за всі часи незалежності ремонтна кампанія на об’єктах енергетики. Завдяки цим зусиллям енергосистема повною мірою буде готова до проходження опалювального сезону без відключень електроенергії та відповідно обмежень споживачів.

Втім відключення електрики можуть застосовувати, якщо ворог пошкодить енергетичну інфраструктуру під час обстрілів. Але на сьогодні жодних відключень побутових споживачів під час усього осінньо-зимового періоду не передбачається.

“Враховуючи, що торік у деяких регіонах виникали ситуації із несправедливим розподілом електроенергії між споживачами, операторами системи розподілу були розроблені та заздалегідь опубліковані графіки можливих відключень, які можуть бути  застосовані ВИКЛЮЧНО! у разі обстрілів та пошкодження енергетичного обладнання”, — підкреслили в Міненергетики.Джерело | Т1 Новини