20.04.2024

ЄС і США: від прозорості обрання глави САП залежатиме подальша підтримка України

Ваша реклама

ЄС і США заявили, що від прозорості обрання глави САП залежатиме подальша підтримка України. Раніше цього дня Верховна Рада обрала 7 осіб до комісії з відбору керівника САП, пише DW.

Європейський Союз і США у четвер, 17 вересня, спільно заявили, що від прозорості процесу відбору керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) залежатиме подальша підтримка України.

“ЄС і США взяли до відома рішення Верховної Ради про призначення членів комісії для вибору спеціалізованого антикорупційного прокурора. Комісія повинна розпочати прозорий процес, в основі якого – доброчесність та заслуги кандидатів. Від цього буде залежати наша подальша підтримка”, – йдеться в заяві представництва ЄС в Україні та посольства США в Україні, оприлюдненій у соцмережі Twitter.

Критика з Європарламенту

Раніше критика щодо ухвалення рішення у Верховній Раді пролунала і в Європарламенті. Німецький євродепутат Міхаель Ґалер (Michael Gahler) з найбільшої фракції Європейської народної партії (ЄНП) висловив величезне занепокоєння через голосування у Верховній Раді щодо членів комісії, яка має обирати главу САП. Він назвав кандидатів недосвідченими. Євродепутат також попередив про ризик для фінансової підтримки України з боку МВФ та ЄС.

Різко прокоментувала ситуацію щодо затвердження членів комісії, яка обиратиме главу САП, і євродепутатка від Німеччини, представниця Зелених Віола фон Крамон (Viola von Cramon). “Українська влада ставить під загрозу безвізовий режим з ЄС і подальший транш фінансової допомоги обсягом 1,5 мільярда євро”, – написала євродепутатка в соцмережі Twitter.

Верховна Рада затвердила 7 членів комісії, яка обере главу САП

Раніше цього ж дня Верховна Рада включила до складу конкурсної комісії на відбір на адміністративні посади у САП сімох осіб від парламенту. За даними інформагенції “Інтерфакс-Україна”,  постанову №4104 “Про визначення представників Верховної Ради України до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад в Спеціалізованій антикорупційної прокуратурі (САП)” підтримали 239 народних депутатів.

До цієї комісії увійшли: Олена Бусол – завідувачка кафедри Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського, Андрій Гуджал – керуючий партнер адвокатського об’єднання “ГуДеГ”, Олексій Дрозд – начальник відділу докторантури та ад’юнктури Національної академії внутрішніх справ, Катерина Коваль – перша заступниця голови Союзу юристів України, В’ячеслав Навроцький –  професор кафедри Українського католицького університету, Богдан Романюк – професор кафедри Національного транспортного університету, Євген Соболь – доктор завідувач кафедри Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.

Як повідомлялося, 21 серпня керівник САП Назар Холодницький повідомив про своє звільнення. У наказі генеральної прокурорки України Ірини Венедіктової зазначається, що він звільнився за власним бажанням.

Після звільнення Холодницького має відбутися конкурс на заміщення вакантної посади керівника САП. Конкурсна комісія з відбору нового керівника має складатися з 11 осіб: сімох делегованих Верховною Радою та чотирьох представників Ради прокурорів.

 



Джерело | Т1 Новини

Мітки: , ,