21.09.2021

У чортківській міській лікарні звільнять 96 медичних працівників

Креатор буд

Працівників звільнити, а всі відділення об’єднати. Критична ситуація склалась у Чортківській центральній міській лікарні. Через брак коштів на утримання установи, у міській раді прийняли рішення скоротити кількість працівників.

Загалом звільнять 96 людей.  Б’ють на сполох у кардіологічному відділені медзакладу. Тут, за попередньою інформацією без роботи залишаться 13 працівників. До того ж, це відділення планують об’єднати із ендокрологічним.

Пацієнти стурбовані, бо хвилюються, аби через скорочення працівників кардіологічне відділення зовсім не закрили. Тоді хворим доведеться їздити аж у Заліщики.

Працівники цього ж відділення бідкаються, стаж роботи чималий, тож мають навички як доглядати та допомагати саме пацієнтам, з проблемами серця. За словами санітарки кардіологічного відділення КНП «Чортківська центральна міська лікарня» пані Марії, перекваліфіковуватись вже пізно, а без роботи залишитись у теперішній час – це для них найстрашніше.

Керівництво медзакладу пояснюли, вимушені зробити оптимізацію адже у лікарні коштів немає. Цього року  установа отримала від Національної служби здоров’я України на 49 мільйонів гривень менше, ніж у 2020-му. Через це, не вистачає 11 мільйонів, аби виплатити зарплати медичним працівникам. І з міського бюджету виділили додатково майже 5 мільйонів, аби оплатити комунальні послуги.

Як зазначив т.в.о. заступника головного лікаря КНП «Чортківська центральна міська лікарня» Чортківської міської ради Олега Майданика, на його думку ці проблеми виникли через те, що створена система фінансування Охорони здоров’я через НСЗУ.

А от у міськраді пояснили, недофінансування медзакладу виникло тому, що лікарі  електронно не звітували про своїх пацієнтів. А ще додають, скорочуватимуть медичних працівників віком 65+. Також, кожному, хто підлягає під скорочення, обіцяють знайти нове робоче місце. Це підкреслив заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Віктор Гурин.

Заступник міського голови Чорткова додав, наразі триває будівництво приймально-діагностичного відділення у цій лікарні. Створюють його за спільні кошти  фонду регіонального розвитку та міського бюджету. Тож Віктор Гурин запевнив, працівників, які потрапили під скорочення – роботою забезпечать.Джерело | Т1 Новини

Мітки: , ,