19.06.2024

Сьогодні відзначають Всесвітній день вишиванки

Креатор буд

Фото з мережі Інтернет

Генетичний код, духовна броня, символ ідентифікації, а нині ще й бронежилет для українців. Це все – вишиванка. Свято, яке покликане популяризувати українську культуру і традиції традиційно відзначають у третій четвер останнього весняного місяця. Цьогоріч Всесвітній день вишиванки припав на 19 травня.

У це свято українці одягають національне вбрання, аби вкотре показати культурне надбання нашого народу. Зазвичай у цей день в містах та селах українці влаштовували гучні святкування. Нині, у час війни, гаслом свята є: “Вишиванка духовна броня України. Захищаємо своє”. День, заради безпеки, пройде без масових гулянь. Для кожного вишиванка має своє особливе значення. У когось вона асоціюється із дитинством, у когось – із зрілістю та створенням сім’ї, у когось – з традиціями наших бабусь та прабабусь, які ночами створювали вишиті шедеври.

В Україні це свято почали відзначати у 2006 році за ініціативи студентки Чернівецького університету. Згодом цей день почали святкувати на міжнародному рівні. Вишиванку як символ ідентифікації українців цінують у всьому світі. А цього року, з початком повномасштабного наступу росії на Україну, українці говорять, що вишиванка – це духовна броня, бронежилет кожного з нас.

Тож цінуймо наші традиції, бережімо надбання нашого народу і вірмо у перемогу.Джерело | Т1 Новини

Мітки: , , , ,