Працівник ОСББ «Симоненка, 5а» не може отримати зарплату. Причина в тому, що банк відмовляє у проведенні такої операції.
Голова ОСББ “Симоненка, 5а” Сергій Лупак розповідає відмов було вже 8. В цьому об’єднанні працює людина із інвалідністю. За неї сплачують єдиний соціальний внесок не 22 відсотки, а 8,41%. Щомісяця чоловік має надавати банку довідку-розрахунок, яку затверджують у податковій. Але банк, розповідає Сергій Лупак, неодноразово відмовлявся приймати довідку, а відтак – нараховувати зарплату працівнику.
Голова ОСББ каже, що довідка заповнена вручну. У податковій, пояснює, щомісяця міняється особа, яка підписує цю довідку, тобто, уповноважена особа. У «ПриватБанку» ж кажуть, що відмовляють через те, що під печаткою не бачать, хто підписант даної довідки.
Вдруге довідку-розрахунок заповнили на комп’ютері, продовжує пан Сергій. Затвердили у податковій, та у банку документ знову не прийняли. Цього разу через те, що підписав довідку не керівник податкової, а уповноважена особа.
Наступного разу, каже Сергій, відправив довідку банку пізно ввечері. Її нарешті прийняли і працівнику нарахували зарплату. Але потім передзвонили із банку і сказали, що працівника, який провів таку операцію, оштрафували через те, що працівник не мав проводити такий розрахунок, бо довідку підписав не начальник податкової інспекції, а уповноважена особа.
Сергій Лупак обурюється, бо не розуміє як має виправити ситуацію. Ми ж за коментарем звернулись у податкову інспекцію. Запитали чи має повноваження уповноважена особа затверджувати довідку-розрахунок. Нам у письмовому вигляді повідомили, зокрема, що уповноважена – це особа, уповноважена керівником органу на виконання певних його функцій. Такій особі надається право підпису певних документів. Саме завдяки таким повноваженням і були підписані попередній довідки пану Лупаку, кажуть в податковій.
Історія отримала продовження вже цього місяця. Сергій Лупак із новою довідкою-розрахунком звернувся до податкової. Цього разу документ затвердив – Начальник ГУ ДПС у Тернопільській області Іван Пунько.
Але у банку довідку знову не прийняли. Сергій записав розмову із представником фінансової установи і причину відмови: «Стан довідки – перше бачу керівник органу доходів і зборів, а не начальник має бути зазначений. Шапка некоректно зазначена. – Що означає некоректно? – Має бути керівник органу доходів і зборів».
Не розуміє бюрократичної тяганини і керівник ОСББ “Купчинського, 7”, “Київська, 7”, “Тарнавського, 26” – Володимир Виваль. Чоловік має інвалідність, тому за законом має право сплачувати ЄСВ у розмірі 8%. Там, зауважують, черги через карантин, а тому вирішили сплатити ЄСВ повністю.
Таким чином через паперову тяганину страждає перш за все працівник, який, поки не приймуть довідку, або повністю не сплатять ЄСВ, не отримає вчасно свою зарплату.
Наразі ситуація вирішена, та голови ОСББ бояться, що наступного місяця їм знову доведеться по кілька разів переробляти довідки, аби працівник таки отримав свою заробітню плату. А щодо ЄСВ, то на зарплату керівника об’єднання співвласників багатоквартирного будинку Єдиний внесок нараховується у розмірі 22%, як і для решти платників єдиного внеску. А за працівника з інвалідністю — 8,41 %.
Мітки: новини Тернополя, Т1 новини, Тернопіль1