Першу партію засобів захисту отримала Монастириська лікарня.
Перші партії виготовлених захисних масок ковельчани безкоштовно передали в місцевий хоспіс та в Монастириський район на Тернопільщині, де зафіксовано велику кількість інфікованих коронавірусом.
– За добу на цих машинках робимо близько 20 тисяч масок, – розповідає начальниця цеху Анастасія Чуб. – При тому, що раніше в місяць ми виготовляли десь біля 900 тисяч пар шкарпеток. Маска складається з іонізованої пряжі. Її особливість, що тут можна вставляти додатковий фільтр – за бажанням. Це є багаторазова маска, яку можна прати до 20-ти разів.
Співвласник фабрики шкарпеток у Ковелі Вітольд Парчинскі каже: раніше вони працювали з давальницькою сировиною, а готову продукцію збували в Європі. З початком карантину за два тижні переналаштували обладнання на виробництво масок, отримали всі дозвільні документи та почали працювати на внутрішнього споживача
– Ми отримали ось такий сертифікат, що можемо виробляти і продавати в Україні маски для самозахисту. Можемо продавати в аптеки та лікарні, але саме як маску захисну, а не хірургічну. А чому саме маски? Щоб втримати людей і фірма попросту не збанкрутувала, – каже співвласник фабрики Вітольд Парчинскі
Швидко запустити актуальне нині виробництво захисних масок ковельчанам допомогли в обласному центрі стандартизації, метрології та сертифікації.
Мітки: коронавірус, маски, новини Тернополя, Т1 новини, Тернопіль1