19.07.2024

Навчання посеред поля: у Західноукраїнському національному університеті придумали альтернативу звичним заняттям

Креатор буд

У студентів Західноукраїнського національного університету сьогодні особливе заняття. Адже відбувалося воно  просто серед поля, засадженого соєю. У такому форматі пари проводять не вперше, адже переконались – так студентів легше зацікавити до навчання.

В. о. директора навчально-наукового інституту біоресурсів і природокористування Західноукраїнського національного університету Дмитро Шушпанов розповів, що при університеті активно функціонує навчально-дослідне виробниче господарство “Наука”, яке займається вирощуванням сільськогосподарських культур та іншою діяльністю пов’язаною з агробізнесом. Сучасна освіта вимагає практико-орієнтованого навчання, зауважує Дмитро Шушпанов, коли студенти не просто в книжках бачать лекції чи малюнки, а насправді бачать як вирощуються культури.

Долучилися до таких занять студенти 4-ох курсів зі спеціальностей, які пов’язані зі сільським господарством. Це майбутні агрономи, екологи та геодезисти. На базі виробничого господарства є аудиторії, але сьогодні одне з найважливіших занять – збір урожаю у полі.

Долучились до нього і агрономи місцевих підприємств. Вони розповіли студентам про усі технологічні етапи збору сої та поділились своїм багаторічним досвідом. Випускник вишу Ігор П’янков розповів, що навички з практичних занять стали чи не найкориснішими під час навчання і допомогли йому при пошуку роботи.

Студенти зізнаються, щоразу чекають таких занять з нетерпінням, адже наочність справді ефективна. А цьогоріч це чудова альтернатива проведенню пар в умовах карантину. Студент 2-го курсу інституту біоресурсів та природокористування Західноукраїнського національного університету Андрій Слота зазначив, що неабияку роль відіграє і спілкування з людьми, які вже мають такий досвід роботи.

Особливо сподобались такі пари першокурсникам. До прикладу, майбутній еколог Наталя Петришин запевнила, що для неї це було мега корисне заняття.

Після збору урожаю студентів університету планують відвезти на завод з переробки сої. Щоб майбутні фахівці побачили процес обробки сільськогосподарської культури від початку і до кінцевого етапу.Джерело | Т1 Новини

Мітки: , , , ,