23.12.2024

12 років війни: чому грузини не готові називати конфлікт з Росією “замороженим”

Ваша реклама

12 років воюють. Росія та Грузія. 8 серпня 2008 року війська Російської Федерації вдерлися на територію Грузії. Так розпочалась російсько-грузинська війна. Бої точилися біля Цхінвалі, авіація РФ бомбила околиці Тбілісі. 12 серпня місто Горі зазнало бомбардування касетними бомбами. Це все РФ називала операцією «примушування Грузії до миру». Унаслідок війни, яка тривала п’ять днів, війська російського агресора окупували п’яту частину території Грузії.

Вже минуло 12 років, проте і досі місцеві жителі хочуть привернути увагу світової спільноти до так званого “замороженого” конфлікту, адже переконані – війна не закінчилась.

Журналістка Тамта Гугушвілі зазначає, 20% Грузії залишається окупованою. Окупант Росія знаходиться з військовими базами в Грузії. І за ці роки жодне село вони не відновили для того, щоб переселенці повернулись, а навпаки нарощують свої військові бази, зброю.

Погоджується із Тамтою і журналіст Нодарі Цірікашвілі. Він каже, російська агресія в Грузії триває чи не щодня. Тож, чому конфлікт заморожений, не розуміє ніхто. Розповідає, на тих територіях, де знаходяться сепаратисти, Росія побудувала військові бази, і кожен рік, і кожен день, так званий, кордон переносять. За 12 років він змістився на кілька кілометрів.

Російсько-грузинська війна – це невивчений урок для України та світу, переконують аналітики. Особливо для тих, хто вважає, що конфлікти з Росією вирішуються швидко і для цього достатньо нашої доброї волі. Саме тому Тамта разом з  іншими небайдужими започаткувала власний проєкт «Абхазія – це Грузія. Крим – це Україна».

Тамта розповідає, спочатку думала, що це буде перекладатись одна книга з української на грузинську і навпаки. Тобто, напрацювання, які показують нашу сильну позицію. А насправді дійшли до того, що є вже навіть пропозиція зняти фільм про це.

Сьогодні Україну та Грузію підтримує увесь цивілізований світ. Проти країни-агресора діють санкції. Найголовніше, переконані аналітики, українці та грузини тепер чітко усвідомлюють – хто друг, а хто ворог, і що перемога над агресором стане реальністю для обох незалежних країн.



Джерело | Т1 Новини

Мітки: , ,