17.08.2022

Злодії не святкують: у поліції Тернопільщини попереджають про “домушників”

Креатор буд

Допоки мешканці Тернопільщини поспішатимуть поїхати до близьких, рідних та знайомих на свята, зловмисники приготуються “працювати”.

Від початку року в області зареєстровано п’ятдесят квартирних крадіжок. Поліцейські зазначають, що саме у святкові дні домушники активізовуються найбільше.

Злодії мають точно вивідати, чи є хтось вдома – ходять по дворах і спостерігають, у яких квартирах “не світиться” залишають різного роду мітки на дверях. Наприклад, на верхній частині дверей можуть залишити зламаний сірник. Коли відчиняються двері, сірник падає – знак для крадіїв, що вдома хтось є. А якщо він залишається на місці – вхід вільний. Дехто кладе печиво під дверний килимок або ліплять жуйки. “Працюють” зловмисники цілодобово.

Мимоволі розповісти злочинцям про свою відсутність можуть і самі господарі житла – похвалившись в соцмережах поїздкою за кордон або до родичів у сусіднє місто.

Тому, якщо їдете навіть у нетривалу подорож, варто попросити людей, яким ви довіряєте, аби наглянули за житлом. Ні в якому разі не залишайте їм ключі від квартир в «обумовленому місці».

Аби вберегти своє помешкання від злодіїв, треба лише дотримуватись елементарних правил.

Перше – зачиняти вікна й двері, навіть коли збираєтесь в магазин. Друге – не показувати стороннім, де лежать гроші. Не слід зберігати у квартирі в одному місці значні суми грошей, ювелірні вироби. Обмежте коло осіб, яким відомо про цінності, що зберігаються вдома.Третє – добрі та пильні сусіди, які викличуть поліцію, якщо помітять когось підозрілого в під’їзді.

Та якщо працюють «профі», то цього замало. Найбільш дієвий спосіб захисту помешкання – встановлення охоронних систем.

Поліцейські закликають краян бути пильними: якщо ви помітили підозрілих незнайомців, які часто з’являються у вашому дворі чи під’їзді, розпитують будь-яку інформацію про ваших сусідів чи знайомих, розглядають двері в квартирах, ходять по всіх поверхах будинку – негайно телефонуйте за номером 102!Джерело | Т1 Новини

Мітки: , ,