Війна завдає травм не лише дорослим. Страждають і маленькі українці. Минулого тижня ми розповідали вам про реабілітацію військових та пеерселенців. А тепер наші журналісти підготували матеріал про дітей. Про психологічну і фізичну реабілітацію малечі а також про тих, хто позбавлений батьківського піклування. Чого вони потребують, як війна впливає на їхнє здоров’я — більше у сюжеті.
Війна завдає травм не лише дорослим. Страждають і маленькі українці. Минулого тижня ми розповідали вам про реабілітацію військових та перселенців. А тепер наші журналісти підготували матеріал про дітей. Про психологічну і фізичну реабілітацію малечі а також про тих, хто позбавлений батьківського піклування. Чого вони потребують, як війна впливає на їхнє здоров’я — більше у сюжеті.
Маленьких біженців прихистили на Тернопільщині. З іншими дітьми, позбавленими батьківського піклування, вони мешкають у центрі реабілітації та розвитку. Сюди, з початком війни, привезли ще дітей-сиріт з Київщини ̶ рятували від обстрілів.
Керівниця Тернопільського обласного центру реабілітації та розвитку дитини Інга Кубей розповіла, що у заклад евакуювали 57 дітей.
За рік повномасштабної війни чимало дітей втратили сім’ї і житло. Але разом з цим дорослі продовжують рятувати малечу, дарувати їм дитинство і нову домівку.
“У нас дуже потужний рух дітей: діти вибувають в прийомні сім’ї, повертаються у свої. Війна не зупинила цього процесу. Але, на жаль, поступають і нові діти. Останнім часом до нас поступають діти з сімей ВПО, зараз на жаль кількість дітей збільшується знов”, — відзначає Інга Кубей.
Дітям в центрі реабілітації потрібна увага, турбота і допомога. Окрім сиріт, сюди звертаються батьки маленьких жителів області з вадами здоров’я. Війна у багатьох спричинила регрес розвитку, кажуть лікарі. Особливо для малечі, яка на власні очі бачила, що таке бомбардування, обстріли і життя в підвалах.
Більше про допомогу малюкам — у сюжеті.
Мітки: діти, діти-переселенці, переселенці, психологічна реабілітація, реабілітація, сироти, Тернопіль1