Містечко Залізці на Тернопіллі не вперше стає місцем цікавих археологічним знахідок. Так і зараз на місці розкопок знайшли предмети, яким близько 400 років.
Місце розкопок — ділянка центрального в’їзду в місто тоді ще Заложці зі сторони греблі, через в’їзну браму до площі ринок. Це одне із небагатьох незабудованих сучасною архітектурою історичних місць, де археологи можуть проводити розкопки.
Тут, припускають, з початку XVII століття був житловий будинок, розповів директор Залозецького краєзнавчого музею Василь Ільчишин. Збереглися, зокрема, дубові балки, показує Василь Ільчишин. Фахівець припускає, будинок з невідомих причин тричі перебудували. Про це свідчать три чітко виражені шари ґрунту.
Досліджуючи знахідки науковці більше дізнаються про структуру і характер забудов Залізців XVII століття. Зокрема, що це були споруди із дерева. Болотяні ґрунти добре зберегли органіку – дерево, тканини, шкіру, що також дає чимало цікавих відповідей.
Серед знахідок також мідні монети, серед яких одна срібна, залишки взуття, кахляних печей, чимало люльок, з яких курили тютюн, тканини. Серед останніх цікавинок, викопаних з глибин історії, мідна печатка першої половини XVII століття. На печатці є герб та ініціали М.О. Подробиці про унікальні знахідки — у сюжеті.
Мітки: археологічні знахідки, Залізці, монети, новини Тернопільщини, печатка, розкопки