13.06.2024

Сезон кліщів у розпалі: мешканцям Тернополя нагадують про небезпеку

Креатор буд

Коли на вулиці теплішає, збільшується ризик підхопити кліщів. Найчастіше укус паразитів можна отримати під час прогулянки у парку чи лісі.

За словами медиків, головний убір, світлий одяг, який щільно прилягає до тіла – необхідні атрибути для того, аби уникнути атаки кліща. Перед прогулянкою радять обробити шкіру спеціальними засобами, а також регулярно оглядати себе та дітей.

Лікарка-бактеріологиня Тернопільського обласного лабораторного центру Юлія Кравчук зазначила, що найчастіше кліщів виявляють на ногах.

Додамо, тварини – також беззахисні перед паразитами. Тому особливо пильними мають бути ті, хто вигулює домашніх улюбленців у парках та інших зелених зонах.

Найголовніше, що потрібно знати – кліщі є переносниками серйозних інфекційних захворювань. Наприклад, енцифаліту та бореліозу або хвороби Лайма. В обласному лабораторному центрі звітують: від початку місяця вже зареєстровано 5 випадків укусів кліщами.

Медики наголошують – якщо вкусив кліщ, звертайтеся до травмпункту, якщо самостійно не змозі витягнути комаху.Джерело | Т1 Новини

Мітки: , , ,