24.04.2024

П’ята хвиля вакцинації стартувала на Тернопільщині: хто та де може отримати свою дозу вакцини?

Креатор буд

Тепер вакцинуватись може кожен охочий, та лише старші 18-ти. У Тернополі та області стартувала 5 хвиля щеплення від коронавірусу.

Пріоритет все ж надаватимуть людям, які у групі ризику. Йдеться про пенсіонерів та тих, хто має супутні захворювання. А також, фахівці мають на меті довакцинувати освітян, медиків, поліцейських та держслужбовців. Записатись на щеплення можна безпосередньо у центрах вакцинації чи зателефонувавши в реєстратуру відповідного закладу. Люди, які не можуть самостійно пересуватися, можуть викликати мобільну бригаду з вакцинації додому за номером контакт-центру МОЗ 0 800 60 20 19 або через свого сімейного лікаря.

Голова ТОДА Володимир Труш зазначив, що в області можуть щепити вакцинами астразенека, коронавак, файзер і модерна. Він також запевнив, що доз вистачить усім охочим.

До прикладу, у центрі масової вакцинації, що на вулиці Злуки, 45 щеплюють вакциною Comirnaty від BioNTech/Pfizer. І оскільки від сьогодні тут приймають всіх охочих – люди десятками стояли у черзі. Вони прийшли отримати свою дозу, адже хочуть бути здоровими та вберегти своїх рідних.

Система проста, люди стають у чергу, далі після температурного скринінгу реєструються і за кілька секунд отримують дозу вакцини. У цьому центрі є три відділення, де щеплюють охочих.

Далі вакциновані проходять у зону очікування. Тут повинні просидіти близько 30-ти хвилин. Це для того, аби в разі швидких побічних ефектів, отримати медичну допомогу. Загалом, в області діє 7 центрів масової вакцинації, які працюватимуть 7 днів на тиждень без вихідних. Крім того, функціонують 56 пунктів щеплення.

Загалом, в області провакцинували більше ніж 98 тисяч людей. Сьогодні фахівці очікують на Тернопільщині 100 тисячного вакцинованого. Цю людину в ОДА навіть мають преміювати. Як саме, повідомлять пізніше.Джерело | Т1 Новини

Мітки: , ,