Впродовж десятиліть чекав на велике оновлення греко-католицький храм Покрови Пресвятої Богородиці у місті Заліщики. 8 місяців поспіль іконописці повністю розмальовували стіни церкви і врешті всі роботи тут завершили.
Ігор Кістечок – один з художників, який розробляв і розмальовував стіни у храмі. Він розповів, що спочатку створили декілька ескізів майбутнього розпису. Врешті зупинилися на варіанті у неовізантійському стилі.
Щоправда, додали багато національних елементів, а саме традиційні українські вишивані узори. Іконописець також зазначив, що була розроблена стилістика, яка була б притаманна саме для цього храму – світла і не завантажена темними кольорами.
Роботу виконували 8 місяців. Її масштаби вражають – 100 квадратних метрів. На стінах іконописець зобразив багато представників української греко-католицької церкви, а також цитати з їхніх проповідей.
Найскладнішою частиною роботи Ігор Кістечок вважає купол. Окрім того, що працювати доводилося на спеціальних рихтуваннях, сам малюнок складається з багатьох дрібних деталей.
Сам храм побудували ще 1875 році. За понад сторічну історію, а саме в радянські часи, святиня виконувала функцію краєзнавчого музею і була закритою для вірян. Відновили тут служіння лише наприкінці 80-х років. А у 2000 році почали масштабну реставрацію. З 2009 року різні іконописці розмальовували церкву. У 2021 році всі роботи повністю завершили. Про це розповів парох храму Покрови Пресвятої Богородиці міста Заліщики отець Іван Сендзюк.Для парафіян храму особливим став Великдень 2021, адже в цей день віряни зайшли до повністю оновленої церкви. Для десятків жителів Заліщиків ця подія стала особливо, адже на завершення реставраційних робіт чекали понад 20 років.
Додамо, реставраційні роботи проводили саме за пожертви небайдужих людей
Мітки: карантин, Козова, обмеження