Оперативники Тернопільщини виявили три нелегальні цехи з виготовлення алкоголю

Три підпільних цехи з виготовлення підробленого алкоголю ліквідували працівники управління стратегічних розслідувань Тернопільщини.

Оперативники Тернопільщини виявили та вилучили підробної алкогольної продукції та підакцизних товарно-матеріальних цінностей на півтора мільйона гривень. Масштабну спецоперацію на території Тернопільської, Львівської та Івано-Франківської областей, до якої залучили більше 150 правоохоронців, провели працівники управління стратегічних розслідувань спільно з фахівцями державної фіскальної служби, бійцями спецпідрозділів КОРД та РПОП під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.

За словами заступника начальника управління стратегічних розслідувань в Тернопільській області Віталія Кравчука, незаконний бізнес на території нашої області ще наприкінці 2019 року організував житель Монастирищини. Він організував два цехи з виготовлення алкогольної продукції на Монастирищині і один на  Івано-Франківщині. У спільники взяв п’ятьох осіб. Кожен з них виконував свою роль.

53-річний організатор забезпечував підлеглих спиртом, корками, скляною тарою, контретикетками та підробленими марками акцизного податку.

В обов’язки інших учасників входило миття посуду, розлив продукції та поклейка наклейок та акцизу. Після виготовлення організатор разом зі своїм спільником з Тернопільщини збували фальсифікат на території Тернопільської, Франківської та Львівської областей роздрібним розповсюджувачам – в кафе, ресторани, магазини.

Впродовж 5-ти місяців найкращі фахівці УСР документували діяльність підпільних гуралень. 3-го грудня оперативники провели одночасно 29 обшуків на території трьох областей, а саме в цехах, в помешканнях та в автівках підозрюваних.

В ході проведених обшуків вилучили понад 31 тисячу підроблених марок акцизного податку, 3,5 тисяч літрів спирту, більше 1,5 тисячі літрів готової алкогольної продукції з готовими марками, більше 5 тисяч скляних пляшок та біля 10 тисяч корків з логотипами вітчизняних виробників коньячної продукції, 65 упаковок есенції для виготовлення підроблених коньяків, розповіли правоохоронці.

Серед вилученого і обладнання для масового виготовлення фальсифікату – ключі для закорковування пляшок, лійки, спиртометри, ємності для купажу та інші речі.

У ході слідчо-оперативних заходів стало відомо, що до злочинної діяльності причетні й двоє працівників одного із спиртзаводів Тернопільщини.

З метою перевірки інформації щодо каналів надходження спирту, правоохоронці провели обшук і на спиртзаводі, під час якого робочий режим діяльності заводу не припинявся.

Усю вилучену продукцію правоохоронці направили на експертизу. Згідно з її результатами буде вирішуватися питання про оголошення підозри й обрання міри запобіжного заходу усім фігурантам злочинної групи.

Відповідатимуть перед законом, каже Віталій Кравчук, і підприємці, які купували і розповсюджували алкоголь сумнівної якості, адже вживання підробного алкоголю могло завершитися для його споживачів навіть летально.


Джерело | Т1 Новини

Мітки: , , , ,