21.06.2024

Містерія непокори “Голгофа”: тернопільські актори покажуть виставу про життя Йосифа Сліпого

Креатор буд

Йому судилася нелегка доля. Шлях до Бога, свободи та любові патріарх Йосиф Сліпий пройшов крізь нещадні сталінські табори. Духовний проповідник, родом із села Заздрість, на Тернопільщині, здобув світову славу, а в Україні його біографія досі маловідома. До роковин пам’яті патріарха актори обласного академічного драмтеатру підготували містерію непокори «Голгофа».

Йосиф Сліпий 18 років був політв’язнем номер один у таборах Радянського Союзу. Але завдяки вірі не скорився і вийшов на волю у 70-річному віці.

Роль патріарха – це безумовно велика відповідальність, розповідає заслужений артист України Олександр Папуша. Каже, саме віра Йосифа Сліпого надихає актора з кожною репетицією. Хоче, аби і глядачі зрозуміли всю глибину і філософію українського пророка, роль якого він зіграє.

Містерію непокори про Йосифа Сліпого написав і поставив народний артист України Олег Мосійчук. Каже, вона не дасть глядачу жодних настанов, а набагато більше – буде багато запитань, і роздумів. Подробиці — у сюжеті.Джерело | Т1 Новини

Мітки: , , , , ,