21.09.2021

Марченко, Чайківський, Василів, Калаур: чи насправді виконують обіцянки народні депутати з Тернопільщини

Креатор буд

Масштабні передвиборчі агітації, мільйони гривень на рекламу і численні зустрічі з виборцями. На все це готові йти політики, аби потрапити за ці двері. Та яке воно – життя після виборів. Ми проаналізували діяльність тернопільських нардепів за перші два роки каденції.

Отож, що зробили за цей період, чи такі ж активні зараз, як і перед виборами, в яких скандальних історіях фігурували їхні імена. Це перша частина нашого матеріалу про те, чи дійсно народні депутати сумлінно виконують волю народу, який їх обрав. Нижче маєте змогу ознайомитися з роботою чотирьох з семи обранців з Тернопільщини.

Амбітно напередодні парламентських виборів висловлювався нині вже нардеп від партії “Слуга Народу” Ігор Василів. Зайти в Раду йому було непросто, адже на 164 окрузі до останнього голос в голос йшла боротьба за крісло на Грушевського. Тоді політичному новачку вдалося обійти дворазового нардепа Михайла Головка. На початку своєї політичної кар’єри Василів відсутність досвіду називав плюсом.

За два роки в раді новачку Василіву вдалося виконати 29% своїх передвиборчих обіцянок, а це 10 з 34. Забігаючи наперед скажемо, що це один з найвищих показників серед нардепів з Тернопільщини. Політик є співатором 36 законопроєктів. Щоправда, Рада підтримала лише третину з ініційованого.

Можливо не особисто, але з білбордів цю нардепку знає вся Тернопільщина. Банери із зображенням Людмили Марченко рясно всіяли область ще на  початку весни. Багата обраниця не лише на рекламу, а й передвиборчі обіцянки.

Символічно те, що політикиня від “Слуги Народу” два роки тому вказала 95 пунктів у своїй програмі. З них реалізувати вдалося 18, а в процесі виконання й досі лишається 71. У своїх інтерв’ю та виступах депутатка говорить про конкретні проблеми жителів області. Сподіваємося, можливостей та часу їй вистачить, аби реалізувати все сказане.

Найнепублічніший з усіх нардепів Тернопільщини – Іван Калаур. Він обраний до ради по загальнодержавному багатомандатному округу. В публічному доступі мінімум інформації про цього депутата. Наобіцяв перед виборами  чимало – аж 94 пункти. За два роки зміг довести до кінця 18 з них. За цей час також був співавтором 69 законопроєктів. У Верховній Раді, як і в медіаросторі, був не багатослівним. З трибуни виступав лише 1 раз.

Один з головних аграріїв області і справжній господар. Так називає себе нардеп від депутатської групи “За майбутнє” Іван Чайківський. В політикумі області він людина далеко не нова. У 2010 був обраний до Тернопільської районної ради від “Партії Регіонів”, а згодом очолив обласну організацію Аграрної партії.

За два роки у Верховній Раді Чайківський подав 29 законопроєктів і 18 разів виступав. У передвиборчій програмі вказав 14 обіцянок. Та поки остаточно не виконав жодної, пишуть аналітики порталу “Слово і Діло”. Бажаємо, щоб статистика депутата в найближчому часі покращилася і позначки “У процесі” змінили на “Виконано”.

Сподіваємося, що депутатам Тернопільщини вистачить часу, аби виконати все те, що пообіцяли своїм виборцям. У наступному ж сюжеті проаналізуємо діяльність інших 3 обранців нашого краю.

Першоджерело: портал “Слово і Діло”Джерело | Т1 Новини

Мітки: , , , , ,