21.07.2024

Майже тисячу унікальних документів про актора Мирослава Коцюлима зібрав архів Тернопільщини

Ваша реклама

Віддав театру 42 роки життя. Мова про відомого тернопільського актора, народного артиста України Мирослава Коцюлима. Цього року митцю мало б виповнитися 80. Спогади про непересічного і талановитого земляка на основі майже тисячі документів, зібраних працівниками Держархіву Тернопільщини — дізналися журналісти.

Без гротеску та надриву, простий і відкритий, в той же час – різний на сцені. Народний артист України Мирослав Коцюлим все життя працював в Тернопільському академічному обласному драматичному театрі.

Дружина Олена розповідає, познайомилася з майбутнім чоловіком в театрі. Вона тоді після театрального училища працювати в Тернопіль приїхала аж із Запоріжжя. Мирослава зустріла на репетиціях. Після недовгих зустрічань — одружилися.

Разом вони провели 42 роки у шлюбі і 42 роки на сцені, яка для Мирослава Коцюлима була на першому місці.

Серце Мирослава Коцюлима зупинилося після другого інфаркту 23 листопада 2005 року. Цьогоріч великому актору могло б виповнитися 80.

З цієї нагоди, Державний архів тернопільської області репрезентував онлайн виставку “Душа осяяна театром”. В архіві зібрали майже тисячу оригінальних документів.

“Це і світлини, і різні нагороди. Є копії документів, але більшість це оригінали. Напевне, найбільше в відсотковому відношенні —це світлини”, — відзначає головна спеціалістка відділу інформації та використання документів Державного архіву Тернопільської області Тетяна Маркевич.

Архіваріуси розповідають, що Мирослав Коцюлим прагнув працювати в Тернополі. Хоча роботу йому обіцяли в різних театрах всієї країни. Подробиці — у сюжеті.Джерело | Т1 Новини

Мітки: , , , , , ,