23.07.2024

Людина, яка стала легендою Тернополя: захищаючи Україну загинув пластун, журналіст, мандрівник Віталій Дерех

Креатор буд

«Несамовито сміливий, відважний і, водночас, дуже розумний, порядний та з неймовірним почуттям гумору». «Ти мусив бути там, де найважче. Інакше, то був би не ти». «Не знала нікого більш живого, ніж Віталій».

Віталій Дерех — пластун, журналіст, військовий. Загинув під Попасною, захищаючи Україну. Герою було 34 роки. Звістка про смерть Віталія стала нищівною для колег і друзів.

Кажуть, він завжди мав нестандартні ідеї, і не боявся втілювати їх у життя. От він плаває калюжами Тернополя на човні (відео), пікетує гідрометцентр і вимагає хорошої погоди.

А ще колеги пригадують його неперевершену пояснювальну записку, коли спізнився на роботу. Спогадів по собі він лишив чимало.

Віталій Дерех був пластуном. Він близько дружив із героєм України Віктором Гурняком, який загинув на війні у 2014 році. Як згадують друзі, хлопці обоє починали пластувати у 29 курені, а з часом – разом створили новий курінь у Тернополі – 77-й ім. І. Гавдиди. Віталій Дерех здобув найвищий ступінь пластуна-скоба.

Надзвичайно добрий, принциповий, та ображатися на нього було неможливо, згадують друзі. У 2014 році довго не казав батькам, що пішов воювати, аби ті не хвилювались. Коли приїхав у Тернопіль, до журналістики уже не повертався. Друзі кажуть, війна його змінила. Але він не вагаючись знову пішов захищати рідну землю після 24 лютого. За що герою низький уклін. Віталік житиме вічно у спогадах тих, кому пощастило його знати, з ним спілкуватися і дружити.Джерело | Т1 Новини

Мітки: , , , ,