06.02.2023

Чому тернопільський аеропорт досі не працює і що змінять додатково виділені землі?

Креатор буд

«У хорошого пілота не буває поганого літака», а от негожий аеропорт – явище реальне, принаймні у Тернополі – точно. Проте, здається, з мертвої точки таки зійшли.

Нещодавно, на засіданні тернопільської районної ради територію села Смиківці, а саме землю навколо нашого летовища, розширили. Усе для того, щоб тернопільський аеропорт відповідав міжнародним нормам. Про це розповів депутат Тернопільської районної ради Андрій Шкула.

Відтак, після збільшення меж, планують добудувати  злітну смугу. Додати 500 метрів у довжину та розширити на 3 метри. Тоді Тернопіль зможе приймати літаки майже всіх категорій. Та щоб перейти до такого етапу будівництва, потрібно вирішити не менш важливе питання. Біля території летовища розташована 21 пайова частка жителів Великобірківської ОТГ, тож спочатку потрібно домовитися з людьми.

За словами голови Великобірківської громади Любомира Ковча, будуть намагатися знайти компроміс, щоб було вигідно і для стратегічного об’єкта, і для мешканців.

Жителі громади зазначають, про відновлення летовища – не чули. Проте, всіма руками “за” таку ініціативу. Єдине – сумніваються, що усі заплановані владою дії виконають вчасно і совісно.

Все ж був період, коли з тернопільського аеропорту літаки таки відправлялись – з 31 травня до 2 липня 2010 року. Літак Ан-24РВ виконував рейси за маршрутом Тернопіль — Київ «Жуляни» і у зворотному напрямку. Рейси відбувалися двічі на тиждень — у понеділок і п’ятницю. То чому ж все зупинилось?

Про це розповіли представники минулих каденцій обласної ради та адміністрації.  Олексій Кайда був головою обласної ради з 2009-го по 2012-й рік. Він пояснив, що основна тодішня проблема – брак коштів.

Аеропорт функціонував, але назвати його роботу повноцінною – не можна. Адже постійних чартерних рейсів так і не запустили, а перемовини з лоукостами провалилися.

А от за словами колишнього першого заступника голови обласної ради Василя Деревляного, за його каденції  не було згуртованості влади –  і міської, і обласної. Тому, на його думку, справа тернопільського летовища довго була під питанням. Єдине, що вдалося зробити – зберегти землю аеропорту.

Нині, земельна ділянка у повному розпорядженні області, проте наше летовище все ж не функціонує повноцінно. Проблема не лише в непридатному аеровокзалі і поганому благоустрої прилеглої території, але й в застарілих стандартах злітно-посадкової смуги, огорожі та технічного забезпечення. На цьому наголосив директор тернопільського обласного КП «Тернопіль-авіаавтотранс» Юрій Малецький.

Оновлювати в аеропорті потрібно – все, зазначив директор. Адже одна річ, тягне за собою іншу. Відповідно і кошти на це потрібні чималі.

Нині всередині аеропорту ведуться ремонтні роботи. Як зазначив Юрій Малецький, їх проводять за власні гроші. Першочергово відремонтували частину даху, адже його не оновлювали з 1968 року. Також зробили котельню, вбиральні та медпункт. Решта приміщень вокзалу в жахливому стані, тож ними не користуються.

Звісно, приміщення – ще не все. Адже, щоб відповідати елементарним стандартам роботи аеропортів, потрібно відповідне технічне спорядження: освітлення, камери, сканери валіз, табло тощо. Якщо вдасться знайти кошти на ці речі, тоді вже можна буде думати і про договір з авіакомпаніями, переконаний директор.

Директор також розповів, що зараз вже готується проектно-кошторисна документація аеропорту. Першу частину планують завершити до кінця року. До слова, ще в 2019 році тернопільська обласна рада затвердила «Програму розвитку аеропорту Тернопіль». Там детально розписали кроки для відновлення нашого летовища разом із потенційними джерелами фінансування. Проте чи вдасться реалізувати задумане покаже час.Джерело | Т1 Новини

Мітки: , ,