17.08.2022

Через суд вимагають кошти з колишнього студента у медуніверситеті Тернополя

Ваша реклама

Повчився – відпрацюй. Ще донедавна студенти, які навчалися за кошти держави, повинні були відпрацювати за спеціальністю три роки.

Закон про освіту, який зобов’язував студентів-державників відпрацьовувати за навчання, діяв з 1991 року. У 2014-му норми дещо змінили. Зокрема скасували обов’язковість роботи за спеціальністю усім, крім військовиків. Але й досі деяких колишніх студентів через суд зобов’язують кошти держзамовлення повертати. Так сталося і в тернопільському медуніверситеті.

У вересні 2021-го колишнього студента Тернопільського національного медичного університету суд зобов’язав повернути закладу майже 130 тисяч гривень за навчання. Хлопець з Рівненщини, навчатися на медика почав 2009-го. З університетом підписав угоду: після навчання виш скерує його на роботу, де треба буде працювати не менше трьох років. В іншому разі – доведеться повернути університету гроші, витрачені державою на навчання хлопця.

Зазначимо, медуніверситет в даному випадку виступає лише розпорядником коштів. А далі повертає гроші у держбюджет.Джерело | Т1 Новини

Мітки: , , ,