16.06.2024

“Бюджет виживання”: у Тернопільській обласній раді затвердили кошторис на 2022 рік

Ваша реклама

55 голосів «ЗА». Головний кошторис Тернопільщини затвердили депутати обласної ради. У прийдешньому 2022-му році, загальна сума доходів і видатків закладена в розмірі 2,4 мільярди гривень. Не усі депутати вважають проект збалансованим, дехто ж називає «бюджетом виживання».

«Бюджет розвитку буде прийматися в лютому-березні 2022. Коли будуть вільні залишки і буде можливість інвестувати в різні проекти. А цей бюджет – то бюджет зарплат, енергоносіїв, функціонування галузей народного-господарського комплексу», — зазначив депутат обласної ради Олег Боберський.

Деякі депутати вважають, що  заборгованість зарплат, чи оплату комунальних послуг, можна було б виплатити, якщо правильно перерозподілити видатки.

«Очевидним є те, що в області є проблеми з починаючи виплатою зарплати, закінчуючи скороченням медпрацівників в умовах пандемії, — заявив депутат обласної ради Степан Барна. — Ми пропонували їх забрати з видатків на утримання апарату обласної ради – майже 5 млн, з видатків на утримання комунустанов – це ще 5 млн. Тобто є достатньо можливостей. Щоб ефективно збалансувати».

У департаменті фінансів бюджет вважають збалансованим. Кажуть, на соціально захищені галузі у наступному році вдалося збільшити фінансування.

«На освіту 825 млн (+140 млн до попереднього року) на охорону здоров’я 273 млн (+50 до попереднього року) соцзахист більше 125 (+25 до попереднього року) культура 219(+20). Це видатки, збільшені до попереднього року», — пояснив директор департаменту фінансів Тернопільської ОДА Степан Скибиляк.

У депутатів було чимало пропозицій та проєктів до бюджету. Це і питання грошових винагород для військових та їх родин, проблема фінансування ковідного лікування, ремонти в комунальних установах, та інші. Все це пообіцяв голова обласної ради розглянути на наступній сесії. І за можливості, перерозподілити кошти вже у новому, 2022 році.

“Так, бюджет важко сказати, що ідеальний. Ніколи коштів не вистачає. Але я вважаю, що ми в цьому році виконали бюджет надходження. І навіть за 11 місяців перевиконали, показник становив 102% виконання бюджету. Кінець року, ми мали вже 105%. По прогнозованих було 820 млн, а ми отримали майже 900 млн гривень за цей рік виконання», — зазначив голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко.

Зазначимо, на утримання обласної ради в бюджеті 2022-го передбачили 34 мільйони гривень.

Загалом же, на непередбачувані витрати  в обласному бюджеті заклали резервні кошти. У 2022-му році ця сума становить майже 15 мільйонів гривень. Та усі кошти зможуть переглядати чи перерозприділяти протягом року.

Окрім головного кошторису, на сесії обласної ради розглянули більше 60-ти питань та звернень депутатів. Виділили більше мільярда гривень на проекти реконструкції обласної лікарні та дитячої обласної лікарні. А ще Михайло Головко відзвітував про рік своєї роботи. Зробив це у формі книжечки-презентації, яку на сесії роздали депутатам.Джерело | Т1 Новини

Мітки: , , , ,