Борщ із вишнями хоч і не офіційно, та це традиційна страва Кременеччини. Його готують саме у цьому регіоні і він є своєрідною візитівкою самого міста.
Поділитись секретами із нашою знімально групою погодився Андрій Левчук. Чоловік є керівником краєзнавчого музею, і для зйомок запросив нас саме сюди.
Для автентичного борщу нам знадобиться лише молода городина: картопля, капуста, морква, горох, буряк із гичкою, цибуля, кріп та петрушка. А от родзинкою страви будуть вишні. Ну і який борщ без м’яса – потрібно півня і свинні реберця.
Як будь який інший борщ, приготування кременецького починають із бульйону. У воду треба поставити 2 види м’яса, пів кілограма свинних ребер та четвертину півня. Кухар зазначив, варити слід на маленькому вогні, близько півтори години. До бульйону не потрібно кидати ні лаврового листка, ні духмяного перцю. Лише зелень з гичкою, яка має виваритись у бульйону і потім її слід витягнути. І нарізати лише вершки. Додати традиційно капусту, картоплю, моркву – по черзі кинути у бульйон.
Далі – горох, але лише той, який зібрали з городу зранку – не вчорашній. Наступний етап – зажарка. На розігріту пательню з олією висипати порізану цибулю. Після того, як вона стала прозорого кольору – додати 3 ложки борошна. Через хвилин 15, слідом за зажаркою, головний інгредієнт – вишні. Їх потрібно небагато – близько однієї склянки.
І слід чекати поки страва кипить. Звісно, посолити та поперчити за смаком і не забути про сметану. Загалом на приготування витрачається близько 2,5-х годин.
У кінцевому результаті отримали 5 літрів густого літнього борщу за кременецькою рецептурою.
Готуючи Андрій Левчук розповів, у борщ залюблений із самісінького дитинства. До того ж, досліджує й інші традиційні страви та вже має ідею, як розвивати саме гастрономічний туризм у своєму регіоні. Хоче створити автентичне меню страв Кременеччини. Передадуть його в усі заклади міста. Все для того, аби турист мав змогу сповна поринути у атмосферу саме цього регіону.
Мітки: борщ, Кременеччина, рецепт