19.12.2024

Про проблеми та перспективи: у ЗУНУ говорили як сьогодні підтримати ветеранів війни

Креатор буд

Допомогти колишнім воїнам. У межах підписаної угоди з Міністерством у справах ветеранів України, за підтримки Міжнародного фонду соціальної адаптації й за участі державних органів влади та органів місцевого самоврядування на базі класичного університету Тернополя відбувся круглий стіл «Напрями співпраці органів державної влади та місцевого самоврядування України щодо соціальної і професійної адаптації ветеранів війни».

Взяв участь в обговорені і Дмитро Харчук. Чоловік на передову пішов під час третьої хвилі мобілізації. Каже, тепер точно розуміє, якої допомоги та підтримки потребують військові, які повертаються з передової.

“Важко, звичайно, тому що немає розуміння в сім’ї, соціумі. І це насамперед чи не найгірше. Не важко, що тебе десь контузило чи ти отримав поранення. Це сталося, це болить і ти нікуди від того не дінешся. Найбільше важко морально і важко душевно”, — відзначив Дмитро Харчук.

Про проблеми ветеранів говорив і начальник відділу міністерства у справах ветеранів у Тернопільській області Микола Казюк. Так, він відзначив, що Міністерство у справах ветеранів неспроможне зараз реалізувати свою політику. Бо в Україні є закон про ветеранів, який писали під афганців. Він неактуальний у реаліях незалежної України.

Представники Західноукраїнського національного університету на базі навчального закладу об’єднують ветеранів й допомагають їм отримати психологічну підтримку та соціальну адаптацію.

“Була така думка, що буде державна та міжнародна допомога і ми зверху все вирішимо. І цього року ми зрозуміли, що нічого ми не вирішимо. Оскільки ми працюємо на регіони і вся практика залишається в регіонах”, — підкреслив президент міжнародного фонду соціальної адаптації, який координує проєкт “Норвегія-Україна” в Україні Володимир Рубцов.

У нашому місті така практика існує. Йдеться про Західноукраїнський національний університет. Саме тут діє багато програм, в рамках яких ветерани можуть навчатись безкоштовно, здобувати нові професії.

” На даний момент у нас навчається напрямку “Навчання впродовж життя” більше ста чоловік за рахунок коштів державного бюджету. Ми є учасником короткотермінової тієї програми, яка фінансується і місцевим органом влади, і державним бюджетом. У даному проекті 199. І разом з тим ми є учасниками проєкту адаптації “Норвегія-Україна”. У ньому ми з 2014 року”, — заявив ректор ЗУНУ Андрій Крисоватий.

Круглий стіл “Напрями співпраці органів державної влади та місцевого самоврядування України щодо соціальної та професійної адаптації ветеранів війни” на базі класичного університету Тернополя спрямований на те, аби допомогти ветеранам знайти себе, реалізувати потенціал та соціалізуватись після війни.



Джерело | Т1 Новини

Мітки: , , ,