24.09.2023

28 листопада розпочався Різдвяний піст

Креатор буд

Фото з мережі Інтернет

Початок приготувань до Різдва Христового. Сьогодні розпочався Різдвяний піст. Він закінчиться в ніч перед Різдвом 6 січня.

Різдвяний піст триває сорок днів і тому називається в Церковному уставі Чотиридесятницею, так само, як і Великий піст.  Він має назву “Пилипівка” тому що починається після дня пам’яті святого апостола Пилипа.

Різдвяний піст – зимовий піст, він є для всіх християн освяченням останньої частини року, таємничим оновленням духовного єднання з Богом і приготуванням до святкування Різдва Христового. Започаткування Різдвяного посту, як і інших багатоденних постів, сягає давніх часів християнства. Вже з четвертого століття св. Амвросій Медіодаланський, Філастрій, блаженний Августин згадують у своїх творах Різдвяний піст. У п’ятому столітті про давність Різдвяного посту писав Лев Великий.

Спочатку Різдвяний піст тривав у одних християн сім днів, в інших – трохи більше. На соборі 1166 року, що відбувався при константинопольському патріархові Луці та візантійському імператорі Мануїлу, всім християнам було встановлено зберігати піст перед великим святом Різдва Христового сорок днів.

Постуючи тілесно, водночас варто постити і духовно. Справжній піст пов’язаний з молитвою, покаянням, з утриманням від пристрастей і пороків, викоріненням злих справ, прощенням образ. Без молитви і покаяння піст стає всього лише дієтою.

Щодо їжі, то варто стримуватись від вживання продуктів та страв із м’ясом у всі середи і п’ятниці Різдвяного посту. В інші дні дозволено вживати усі види продуктів та страв.

Нагадаємо, ПЦУ дозволила єпархіям святкувати Різдво 25 грудня.Джерело | Т1 Новини

Мітки: , , , ,