22.02.2024

За вимагання 300 тисяч доларів повідомили про підозру депутату Тернопільської райради

Ваша реклама

8 листопада 2023 року за дорученням керівника САП прокурор повідомив про підозру у вимаганні 300 тис. доларів США неправомірної вигоди чинному депутату Тернопільської районної ради та адвокату.

Про це повідомили у пресслужбі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Дії депутата кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України (Одержання хабара в особливо великому розмірі або службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище).  його спільнику інкриміновано – ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368 КК України — Пособництво в одержанні хабара в особливо великому розмірі.

Також про підозру повідомлено керівнику аграрного підприємства. Йому інкриміновано підбурення до надання неправомірної вигоди, тобто вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 27, ч. 3 ст. 369 КК України.

У межах досудового розслідування, яке здійснюється детективами НАБУ за оперативного супроводу СБУ, встановлено, що керівник одного з аграрних підприємств Тернопільської області намагався провести продаж підприємства та належних йому земельних ділянок, однак між ним та місцевим самоврядуванням, виник судовий спір щодо права власності на землю.

За вирішення питання на свою користь аграрій підбурив потенційного покупця до надання 20 тис. доларів США неправомірної вигоди судді Господарського суду Тернопільської області за прийняття рішення на його користь, а ще 300 тис. доларів США – депутату райради, який за сумісництвом є заступником керівника однієї з ОТГ Тернопільської області, та адвокату за не перешкоджання в оформленні права власності та відмову від оскарження рішення суду.

Саме ці кошти нібито за свої «послуги» і почали згодом вимагати вказані особи.

На сьогодні досудове розслідування триває.

Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 Джерело | Т1 Новини