З Тернополя — до москви. Чимало українців не проти скористатися таким автобусним маршрутом під час повномасштабної війни. І їм це вдається попри заборону офіційних перевезень. Наші журналісти розізнали схеми, які використовують перевізники, аби доправити пасажирів до росії. Чи загрожує нашим громадянам покарання за подорожі до країни-окупанта — дізнавайтесь.
З початком повномасштабного вторгнення Україна скасувала автобусні та залізничні рейси з Росією. Втім, приватні перевізники пропонують українцям потрапити на територію Російської Федерації через Європу. Такі оголошення можна зустріти усюди, особливо в соціальних мережах. Низка фейсбук спільнот, десятки телеграм-каналів, а також велика кількість сайтів з можливістю придбати електронні квитки.
За допомогою таких ресурсів будь-хто може з легкістю зв’язатися з перевізником та доїхати до країни-агресорки. До прикладу, ціна на так звану подорож з Тернополя до Москви стартуватиме від 7 тис. гривень. А на одному з сайтів, навіть можна забронювати квиток через російський інтернет-сервіс. Для цього необхідно буде вказати персональні дані пасажира та обрати зручний спосіб отримання квитка.
Наші журналісти ж знайшли оголошення у фейсбуці. У дописі були й телефони перевізників. Ще кілька днів тому нам вдалось поспілкуватися з паном Михайлом, з ним домовлялися про виїзд до Санкт-Петербургу.
Отож, поки на офіційні перевезення діє заборона, маршрут неофіційних рейсів прокладено через країни Європи, зокрема через Польщу, Литву, Латвію, іноді й Естонію.
Популярність таких рейсів оцінити можна за частотою подорожей. Вирушають перевізники з нашого міста кожні два-три дні. А от на станції “Автовокзал-Тернопіль” кажуть, за такі перевезення відповідальності не несуть. Ба більше, такий автобус навряд чи матиме змогу заїхати на приватну територію станції.
Як підтвердження, і квитків у касах місцевого автовокзалу з рейсом на росію не знайти.
За словами водіїв, про подібні ситуації не чули, але запевняти, що з Тернополя в країну-агресорку ніхто не їде, не беруться.
У тому, що українці їдуть до російської федерації, юридично злочину немає. Оскільки неможливо визначити кінцеву точку такої подорожі, а отже — й немає можливості розвернути на кордоні людей, які прямують до Росії, каже адвокат Юрій Стецюк.
Мітки: автобусні перевезення, країна-окупант, подорожі, Росія, Тернопіль1