25.06.2024

Як хворі на діабет можуть отримати тест-смужки для вимірювання цукру безоплатно або з частковою доплатою

Креатор буд

З 8 жовтня пацієнти з цукровим діабетом І типу почали отримувати тест-смужки для вимірювання рівня цукру в межах програми реімбурсації – безоплатно або з частковою доплатою.

Про це повідомили у МОЗі.

На сьогодні перелік реімбурсації включає 23 найменування тест-смужок для глюкометрів, вартість яких підлягає повному чи частковому відшкодуванню. Їх вартість наразі відшкодовує держава.

Для того, щоб отримати тест-смужки безоплатно чи з доплатою за програмою реімбурсації, необхідно мати електронний рецепт. Такий рецепт може виписати як лікар-ендокринолог (зокрема і дитячий), так і лікар первинної медичної допомоги (терапевт, педіатр чи сімейний лікар) будь-якого медичного закладу, який працює з електронною системою охорони здоровʼя (ЕСОЗ).

Натомість на тимчасово окупованих територіях та в зоні бойових дій тест-смужки можуть відпускатися і за паперовими рецептами.

Аби отримати електронний рецепт на тест смужки за програмою реімбурсації, необхідно звернутися до лікаря. Під час прийому він випише електронний рецепт.  Для того, щоб отримати е-рецепт не обов’язково мати декларацію з лікарем первинної медичної допомоги.

Після цього пацієнт отримує смс-повідомлення з номером електронного рецепта та унікальним кодом його погашення. Погасити рецепт можна протягом 30 днів з моменту його виписування в аптеці, яка має договір із НСЗУ за програмою “Медичні вироби для визначення рівня глюкози в крові”.Джерело | Т1 Новини