23.06.2024

Від розквіту до занепаду: про досягнення і перспективи розвитку Теребовлянської громади

Ваша реклама

Теребовлянська громада – одна із найбільших, а ще – її утворили однією з перших, у 2015 році. Від часу створення ОТГ активно розвивалася, залучаючи державні гроші і кошти місцевого бюджету для розвитку інфраструктури, будівництва доріг і не тільки.

Найбільше село Теребовлянської територіальної громади – Ласківці. З часу об’єднання, жителі відчули позитивні зміни. Тут, зокрема, відремонтували підземний водозабір, відновили фасад і перекрили дах сільської школи, відкрили місцеву пожежну частину та сучасне спортивне поле зі штучним покриттям. Нещодавно також запрацювала амбулаторія.

Як відзначив народний депутат України VIII скликання, уродженець села Ласківці Роман Заставний, треба пишатися тими людьми, які тут проживають, які оберігають це село, які не зраджують тому селу, які тут народжують дітей, живуть, працюють будують Україну.

Останній рік для громади, як і села, був непростим. Не проведено жодного тендеру, частина робіт заморожена, немає фінансування. Робота, яка активно велася 4 роки, коли до розбудови села залучали державні кошти та меценатів – зупинилася.

Директор сільськогосподарського ТзОВ “Ласковецький бровар” Іван Горошко відзначив, що зроблено дуже багато. Відремонтовано дорогу, будинок культури, облаштували амбулаторію. За словами пана Івана, важливо, щоб були такі ініціативні люди, які би хотіли запроваджувати корисні проєкти і програми.

У громаді відчувається проблема із фінансуванням, визнають ті, кому небайдужа доля ОТГ. Це стосується і соціальної сфери – людей відправляють у відпустки за власний рахунок, є проблеми із опаленням комунальних установ. Відсутністю позитивних змін у громаді стурбовані ті, хто у свій час брав участь у її розбудові. Тому прагнуть відновити вектор розвитку минулих років.

“Дуже важко на це все дивитися. І прикро, що такі події мають місце після декількох років, коли громада мала розвиток. Тому я не байдужий до цієї ситуації, адже був учасником цих всіх подій і мені дуже би хотілося, щоб це все відродилось і цей темп розвитку громади продовжувався і в майбутньому”, — відзначив ексголова Теребовлянської РДА Юрій Ништа.

Як зауважив Роман Заставний, село має багато вихідців за межами, зокрема в Києві, у Тернополі, які лобіюють, відстоюють, вболівають за село. Дуже важливо, щоб в громаді був господар, з яким можна було контактувати, який би розумів, як вирішувати проблеми села. Тобто, потрібен справжній господар, який вже своїми справами довів, що він здатний робити цю роботу – розвивати рідний край, громаду, і рідне село.

Одним із прикладів успішного розвитку громади є Теребовлянська міська лікарня. Наразі тут створені всі умови, аби надавати якісні медичні послуги понад 60-ти тисячам пацієнтів.

Директор КНП “Теребовлянська міська лікарня” Михайло Никеруй відзначив, що за останні роки було капітально відремонтовано приймально-діагностичне, хірургічно-травматологічне, акушерсько-гінекологічне, дитяче і найсучасніший оперативний блок.

Останній зроблений за європейськими стандартами, де проводять операції будь-якої складності. Завдяки цьому – забезпечений найменший контакт хірурга із поверхнями. Тут є обладнання для телемедицини, а всі інструменти простерилізовані, запаковані і посортовані.

Та найголовніше – це сучасне обладнання, яке допомагає проводити операції малоінвазивно – завдаючи найменшої травматизації пацієнту і скорочуючи період реабілітації.

Комфортні умови створили також і для майбутніх мам – в акушерсько-гінекологічному відділі. Тут є 17 ліжок – 8 пологових, 5 гінекологічних і 4 в палаті патології. Відділення оснащене необхідною апаратурою для допомоги матерям і новонародженим, зокрема, новим апаратом ультразвукової діагностики.

Як розповіла лікарка акушер-гінеколог Мар’яна Синоверська, у лікарні можуть діагностувати вади розвитку плода, загрозу передчасних пологів, проводити фолікулометрію для діагностики стану яєчників та вибору оптимального термін для зачаття.

У дитячому відділенні зараз лікуються Іванна із молодшою донечкою. Жінка відзначила у лікарні хороші зміни.

Оновлене дитяче відділення відкрили 3 роки тому. Тут зробили капітальний ремонт, закупили сучасне обладнання. Лікують і діток із Теребовлянської громади, і з сусідніх ОТГ.

Як розказала завідувачка дитячого відділення Оксана Калитюк, у відділенні палата інтенсивної терапії, є інфузомат – шприцевий насос-дозатор для внутрішньовенних маніпуляцій маленьким діткам до року.

Наразі лікарня забезпечує себе самостійно, каже головний лікар. Завдяки укладеним контрактам із Національною службою здоров’я, мають змогу виплачувати зарплати, закупляти медикаменти, а пацієнти за електронним направленням послуги отримують безкоштовно. А от підтримкою місцевої влади, на жаль, не все так просто. Вона допомагає хіба з оплатою енергоносіїв.Джерело | Т1 Новини

Мітки: , , , , ,