06.02.2023

Від росту цін на продукти харчування може врятувати зниження ПДВ на агропродукцію

Ваша реклама

2022 рік. Польща та інші країни ЄС – менший відсоток ПДВ, підтримка бізнесу. Україна — більші ціни і нульовий рівень життя. Як боротися зі зростанням цін і дати шанс аграріям виграти війну з конкурентами? Відповіді на ці питання шукають у ВРУ.

Нардеп Іван Чайківський разом з командою зареєстрували законопрект, в якому йдеться про зниження відсотку ПДВ на продукти харчування. Поштовхом стали цифри. У Держстаті порівняли ціни травня 2020 і 2021 року і цифри шокуючі. Яйця зросли в ціні на 37,7% за десяток. Молоко – на 5,4%. За хліб тепер платимо на 21,7% більше, ніж роком раніше, а до прикладу гречка подорожчала на 12,8%.

Першими страждають від таких цін пенсіонери. Та не надто легше іншим верствам населення.

Щоб населення отримувало дешевші продукти, вироблені всередині країни, слід зменшити ПДВ до нуля для виробників харчів та загалом аграріїв. В результаті, продукція українського виробника матиме більший попит на внутрішньому ринку, за нижчими цінами.

“Це молоко, яйця, хліб, м’ясо. Це те, що потрібно в першу чергу населенню, на ці продукти треба першочергово знижувати ставку ПДВ”, — заявляє народний депутат України Іван Чайківський.

Нульову ставку податку вже практикують в сусідній Польщі. Там подібний законопроєкт діє з першого лютого. Таким чином, українські споживачі, на відміну від сусідів, мають продукти на полицях на 20% дорожчі. На думку, Івана Чайківського, введення нульової ставки ПДВ в Європейському союзі, і ігнорування цієї ідеї в Україні,  загрожує витисненням вітчизняних товарів з вітчизняного ринку.

“Ми повинні розуміти, що ми і так є слабоконкурентними, тому що більшість підприємств не пройшли модернізації, працюють на старому устаткуванні, і в порівнянні з ЄС їхня конкурентність є нижчою”, — відзначив Іван Чайківський.

Окрім доступних продуктів для українців, така підтримка – це створення нових робочих місць, модернізація виробництва, витіснення імпорту. До слова,  у партії “За майбутнє” розробили відповідний законопроєкт і подали до розгляду у Верховну Раду.Джерело | Т1 Новини

Мітки: , , , ,