03.12.2023

Тернополяни обурені – у русло річки Серет масово стікають нечистоти

Ваша реклама

Нестерпний запах і брудна вода. Активісти в один голос кричать, що біля Тернополя –  екологічна катастрофа. Все через те, що прорвало каналізаціний колектор, тож всі нечистоти звідти потрапили просто в русло річки Серет, що на території села Петриків. Цю місцину називають Тернопільським Таїландом. 

За словами голови ГО «Тернопілля наш дім» Руслана Ваврика, вже 2 тижні ситуація під мостом на об’їзній в сторону Петриків жахає людей. Спершу місцеві почули сморід. Далі побачили, що в річку витікає вміст каналізації.

Русло Серету, що біля Петриків люди власними силами завжди старалися підтримувати. Зізнаються, це було нелегко, бо джерела з часом забились. Та після прориву колектора справи стали гіршими. Запах там неприємний, сама вода мутного кольору, подекуди цвітуть водорості, скаржаться активісти. Єдиний вихід повернути водойму життя – почистити джерела.

Що стало першопричиною забруднення води розповіли у водоканалі. Тут зазначили, поломки дійсно були, навіть дві. Усе вчасно виправили.

За словами начальниці водопровідно-каналізаційних меред КП «Тернопільводоканал», роботи були дуже важкі, адже у місці першої поломки були проведені електричні комунікації, які відповідали за роботу очисних споруд. В часі процес затягнувся, бо працівники водоканалу мусіли бути дуже обережними. Та через кілька днів їм повідомили про ще одну поломку.

Причина несправностей – стара каналізація. Її не міняли роками, тож цілком могла прорвати. Звідти і витоки нечистот.

Неозброєним оком видно, що вода в річці каламутна. Проте чи небезпечна? І чи можна це назвати екологічною катастрофою? Відповідь буде щонайменше через 7 днів. Сьогодні, по приїзді нашої знімальної групи, працівники державної екологічної інспекції Тернопільщини взяли воду з русла на аналіз, щоб перевірити, якої шкоди завдав витік нечистот і чи є у зразках води небезпечні хімічні речовини.

Як зазначив начальник державної екологічної інспекції в Тернопільській області Роман Нитка, станом на сьогодні ніякого зливу немає. Та якість води дає зрозуміти, що скид нечистот таки був.

На проведення усіх аналізів потрібен тиждень. Якщо у зразках знайдуть шкідливі речовини, то справу передадуть у поліцію. Одночасно із тим активісти планують створити колективну петицію, для того аби добитися очищення русла річки Серет і нарешті відновити “тернопільськой Таїланд”.Джерело | Т1 Новини

Мітки: , , ,