13.07.2024

Тернопільщина переходить у “жовту” зону: як працюватимуть заклади освіти

Ваша реклама

Вже найближчим часом на Тернопільщині введуть нові карантинні обмеження. У понеділок, 13 вересня, Тернопільська область переходить у “жовту” зону.

Про це під час брифінгу повідомила заступниця начальника відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міськради з медичних питань Ольга Ярмоленко.

Вона зауважила, що Тернопільщина стрімко наближається для показників, які характерні для цього рівня карантинних обмежень, зокрема зростає рівень інфікованих та госпіталізованих краян.

Зважаючи на перехід у “жовту” зону, з’являються нові вимоги і до функціонування навчальних закладів. Згідно з постановою Кабміну, навчання офлайн зможуть продовжувати лише ті установи, де понад 80% працівників колективу вакциновані від ковіду. В інших школах запровадять дистанційне навчання.

При цьому під ці правила підпадають усі заклади освіти, а не лише школи та дитсадки. На цьому наголосила начальниця управління освіти та науки Тернопільської обласної державної адміністрації Ольга Хома. Наразі в області 57 закладів освіти зможуть працювати онлайн під час “жовтої” та “помаранчевої” зони.

Зараз в управлінні освіти та науки розроблено план і графік вакцинації освітян. Вакцинацію їм проводять мобільні бригади.

Додамо, що карантинні обмеження “жовтої” зони передбачають відповідні обмеження та протиепідемічні заходи, а саме:

– дозволено проведення масових заходів (культурних, спортивних тощо, якщо для однієї особи передбачатиметься 4 кв. метри площі, або з наповненістю залів понад 50% місць. Як ми пам’ятаємо, раніше діяли обмеження, що в заходах може брати участь не більше 20 осіб і для кожного мало бути передбачено 5 кв. метрів площі;

— дозволено відвідування закладів освіти групами більш, як 20 осіб;

— дозволено перетин державного кордону водіям вантажних машин, автобусів, членам екіпажу, повітряних і морських суден, членам поїзних і локомотивних бригад;

— можна буде проводити професійні матчі командних ігрових видів спорту, але за умови, що глядачів буде половина від передбачених місць.

— будуть працювати ресторани, кафе, бари та їдальні – до 24 години (раніше працювали до 23 години).

— у спортзалах та фітнес-центрах можна буде перебувати 1 особі на 10 кв метрів, у басейнах – не більше, ніж 4 особи на одній доріжці для індивідуальних занять або 6 осіб для спортивно-тренувальних груп (раніше в спортзалах діяли умови перебування 1 особи на 20 кв. метрів загальної площі приміщення та заборонялась діяльність басейнів).

 Джерело | Т1 Новини

Мітки: , , , ,