13.07.2024

Тернопіль без Пушкіна: у файному місті демонтували скандальний пам’ятник

Ваша реклама

Сьогодні вранці тернополяни, які прогулювалися сквером Чорновола, були вражені – Пушкін пропав. Залишився лише постамент і маленький напис – “Слава Україні!” Жодної згадки про монумент, який простояв тут понад 60 років.

Проте,  російський поет до Тернополя жодного стосунку не має, ба більше, сам Пушкін тут ніколи й не був! Чому тодішні радянські мужі вирішили у такий спосіб вшанувати Олександра Сергійовича – невідомо. Але дискусії щодо демонтажу пам’ятника точилися давно. В’ячеслав Павлюк стверджує, що був одним із ініціаторів петиції за знесення монументу російському письменнику. Тепер його мрія збулася.

У міській раді пояснили, чому таки вирішили прибрати пам’ятник Пушкіну.  Міський голова Тернополя Сергій Надал підкреслив, що злочини росіян проти українського народу: вбивства, катування людей, ґвалтування жінок і дітей, руйнування українських міст перекреслили всю культуру російського народу. Цим злочинам немає пояснення. Вони не залишають нам вибору. Все російське потрібно демонтувати. В тому числі пам’ятник російському письменнику. В Тернополі більше немає місця всьому, що пов’язане з росією.

 Джерело | Т1 Новини

Мітки: , , , ,