06.02.2023

Священник у ЗСУ: капелан Євген Флиста про духовний фронт на війні

Ваша реклама

Духовний фронт війни не менш важливий. Його оберігають капелани, які доречі саме сьогодні відзначають професійне свято.  Віднедавна в Україні діє Служба військового капеланства у складі Збройних Сил. Тож військові-священники тепер матимуть контракт в ЗСУ, і будуть прикріплені до конкретних військових частин. Як це – бути капеланом -розповів нашим журналістам отець Євген Флиста.

Священник став капеланом з початком російської агресії. Про його священничий та військовий шлях – більше у сюжеті.

Скоро мине дев’ять років, як отець Євген священник. За цей час відбуваюся добрі духовні зміни в суспільстві, помічає він. Головне, чому навчає вірян – щира молитва. Його шлях до священства почався у дитинстві. Тоді ж  Євген Флиста вже мріяв бути військовим. Доля склалася так, що здійснилися фактично обидва бажання чоловіка. Недовго після висвячення, в Україні почалася війна. І в 2015 році отець разом з капеланами вперше поїхав в міста, де розгорталися бойові дії. Везли  допомогу дітям. Авдіївка, Бахмут, Дебальцеве. Всюди на зустріч капеланам приходили військові. З того моменту Євген Флиста почав ще одне служіння – на фронті.

Місія військового капелана — оберігати душі, каже отець Євген. Чимало бійців за час війни знаходять віру в Бога.Джерело | Т1 Новини

Мітки: , , , ,