19.06.2024

Скандал у Тернополі: коаліція проігнорувала засідання облради, а ветерани війни виступили із терміновою заявою

Ваша реклама

Питання капітального ремонту доріг на Борщівщині та виплати заробітних плат лікарям Буданівської лікарні так і залишилися не вирішеними. Більша частина депутатів Тернопільської обласної ради на засідання просто не прийшли. В сесійній залі було простіше порахувати присутніх аніж тих, хто сесію проігнорував.

«Європейська Солідарність» та «Батьківщина» – єдині політсили, які практично у повному складі прийшли на засідання. На місцях ж, де мали б сидіти обранці від «Свободи», «Слуг Народу», «За майбутнє» та «Довіри» – майже порожньо.

Навіть після повторної реєстрації депутатів в залі більше не стало. Друга сесія Тернопільської обласної ради закінчилася так і не розпочавшись, а десятки питань залишились не вирішеними. Серед яких і оновлення доріг до найвідоміших печер Дністровського каньйону. Проблеми є, а депутатів в сесійній залі – немає.

Депутат Тернопільської обласної ради Степан Барна відзначив, прикро, що коаліція «Слуг Народу», «Свободи», «За майбутнє» і «Довіри» виявилася не ефективною. Адже люди зверталися до обласної ради з проханням  відреагувати на звернення, сподівались на допомогу.

Тільки трійка членів президії, «плідно» попрацювавши, встала зі своїх робочих місць, до трибуни направилася група чоловіків. Це ветерани війни на сході України. Вони прийшли на сесію, аби висловити очільникам області своє обурення. Хвилює їх те, що на фестивалі «Файне місто» виступить чотири російських гурти.

Сесія облради не відбулася, тому депутати запевнили військових, що розглянуть це питання вже завтра на засіданні профільної комісії. Пообіцяли запросити  і організаторів фестивалю.

Військові та ветерани війни не вперше виступають у Тернополі проти виступів на фестивалі «Файне місто» гуртів з Росії. Напередодні акція відбулася під стінами Тернопільської Міської Ради. Там страйкували добровольці. Вони теж вимагали заборонити концерти російських музикантів в рамках фестивалю «Файне місто».

Тим часом Тернопільська міська рада просить СБУ області перевірити 4 гурти на предмет легітимності їх в’їзду та перебування в Україні. Результати наступні. Попередньо перевірили інформацію по 21 громадянину Росії, які мають приїхати на фестиваль до Тернополя. Зазначили, підстав для їх недопуску не виявили.

За словами речника СБУ в Тернопільській області, заходи із перевірки ще 16 громадян тривають.

У відповідь на шквал критики, організатори «Файного» не на камеру роз’яснили, російські гурти, які мають виступити на фестивалі, підтримують Україну і відкрито критикують нинішню російську владу та її дії стосовно анексії Криму і війни на Донбасі.
Отож, до фестивалю «Файне місто» залишився тиждень і наразі остаточно не відомо, чи виступатимуть там гурти з Росії.

Організатори говорять про проукраїнську позицію музикантів, а от військові не розуміють, як в час війни, на мирній території танцювати і розважатися тисячі людей будуть під російський акомпонемент.

 Джерело | Т1 Новини

Мітки: , ,