24.04.2024

Шахраї на Тернопільщині прикриваються волонтерством: як виявити зловмисників

Ваша реклама

Підозрілі люди просили перерахувати кошти військовим. Такі телефонні дзвінки отримали жителі Тернопільщини. Люди звернулися у поліцію. Правоохоронці встановили, що це робота шахраїв. Зловмисників розшукують.

Поліцейські звертаються до мешканців Тернопільщини бути обережними та дотримуватися елементарних правил:

У благодійного фонду, котрий займається гуманітарною допомогою та збором коштів має бути сайт з інформацією про засновників та волонтерів, а також документи, які дозволяють їм здійснювати цю діяльність.

Перевірте, чи публікує фонд фінансові звіти про свою роботу. Справжній благодійний фонд має регулярно звітувати про те, на що витратив кошти. Звіти мають бути на сайті з чіткою періодичністю, а також бути зрозумілими.

Якщо у вас просять гроші на вулиці, навряд чи вийде стовідсотково впевнитися, що це не шахраї. Як правило, волонтери організовують аукціони, концерти та благодійні акції для того, щоб зібрати кошти.

В організації має бути телефон, за яким вам мусять дати відповіді на ваші запитання.

Деякі організації на сайті та/чи у своїх соціальних мережах виставляють фотозвіти про передачу тих чи інших товарів, на які збиралися кошти.

Головне – не соромтеся ставити додаткові запитання, просити у посередників і фондів, які збирають гроші, документи, фотографії, контакти та звіти.Джерело | Т1 Новини

Мітки: , , ,