21.06.2024

З нагоди 109-річчя краєзнавчого музею в Тернополі розповіли про найдавніші артефакти та сьогодення закладу

Ваша реклама

Від найдавніших артефактів до історії сьогодення. 109-ту річницю з дня заснування відзначає тернопільський обласний краєзнавчий музей. У виставковій залі зібрались працівники, керівництво установи та гості свята. У кожного – своя історія, пов’язана з музеєм.

Історія самого музею настільки ж цікава і різноманітна, як і його експонати. А їх – понад 250 тисяч. Хоча на момент відкриття – 13 квітня 1909 року було близько 10 тисяч екземплярів.

«У нас є експонати, котрі пережили і Першу світову, і Другу світову війну. Крім того, представлені путівники. Найстарший путівник 1913 року, другий путівник — 1930 року і, відповідно, путівники, видані вже за незалежної України», — відзначив завідувач відділу стародавньої історії обласного краєзнавчого музею Олег Гаврилюк.

Утім надзвичайно цінними є не тільки експонати музею. Люди, які щодня працюють тут, і ті, які приходять, Аби відкрити для себе щось нове – впевнені: його значення для історії України та вклад в культурну спадщину – неоціненний.Джерело | Т1 Новини

Мітки: , , ,