25.11.2024

Грудне вигодовування в умовах війни: як матері подбати про себе і про малюка

Креатор буд

Подбати про немовля в екстремальних умовах. Як зберегти материнське молоко в умовах війни розповідали слухачам школи відповідального батьківства, що діє при перинатальному центрі “Мати і дитина”. Захід приурочили до тижня грудного вигодовування.

Фахівчиня Світлана Васьковець пояснює, процес годування важливий і матері, і дитині. Зараз молодим матусям слід берегти свої нерви і дбати про корисну, безпечну та зручнішу їжу для вашого малюка.

У період вагітності жінки мають час обдумати – суміші чи ж годувати грудьми. Експерти радять другий варіант. Та якщо умови заважають — не біда. Хоч і суміші мають ряд недоліків, та для малюків це їжа. Єдине – в час війни матусі скаржаться, що на суміші кусається ціна, нестабільне постачання і тривоги, через які зачиняються аптеки.

Також цієї зими, коли українці проживали “темні часи” блекауту, для молодих матусь стало проблемою зберегти зціджене молоко в холодильнику. Тоді суміш — це вихід з ситуації, тим паче якщо через стреси, пов’язані з війною, грудне молоко зникає. Хоча медики пояснюють, його легко буде відновити, адже спрацьовує смоктальний рефлекс.

“Організм жінки сформований так, що якщо жінка прикладає малюка до грудей, то одразу йде потреба в грудному молоці і молоко, звичайно, формується і виділяється”, — пояснює завідувачка неонатального блоку післяпологового перебування КНП “ТОКПЦ “Мати і дитина” ТОР Світлана Васьковець.

Світлана Васьковець розповідає, під час воєнних дій грудне вигодовування це не лише зручніше, але й безпечніше. Оскільки у сховищах немає належної можливості підготуватись до годування з пляшечки. Та основне — грудне вигодовування це не лише про їжу, а й тактильність. Більше — у сюжеті.



Джерело | Т1 Новини

Мітки: , , , , ,