21.07.2024

День Конституції України: у Тернополі відзначили волонтерів і військових, частину посмертно

Ваша реклама

День Конституції відзначили на Театральному майдані Тернополя. У воєнний час захід проходив скромно — вітальні промови та відзнаки військовим і волонтерам за їхню нелегку, але важливу службу.

“Саме у 1996 році прийняття Конституції України стало фінальним акордом в симфонії державотворення. Це важливо. Тому що ми маємо всі атрибути справжньої держави. Те, що ворог зараз робить з Україною, намагається зробити, він намагається відібрати наш суверенітет, наш незалежність, зламати нашу волю, спаплюжити нашу Конституцію”, — відзначив голова Тернопільської ОВА Володимир Труш.

Та нічого у російських найманців не виходить. І це завдяки нашим мужнім воїнам, додає Володимир Труш. Які боронять нашу країну, не рідко ціною власного життя. Так, орденом “За мужність” третього ступеня відзначили трьох захисників, родом із Тернопільщини. Посмертно. Петру Батьківському, Роману Стецюку та Володимиру Яськіву. Відзнаки вручили рідним.

“Тяглість і традиції народовладдя, прав і свобод нами закладено вже віками. Ще в XI столітті за часів Ярослава Мудрого була “Руська правда”, — сказав голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко. — Ми є авторами Конституції Пилипа Орлика 1710 року. Це перша Конституція в світі. Українці завжди були попереду у відстояні прав і свобод. Тому для нас ця Конституція має таке велике значення.”.

З нагоди свята нагородили також військових 105 окремої бригади територіальної оборони, національної гвардії України, Тернопільського об’єднаного центру комплектування та соціальної підтримки. І волонтерів, які невпинно працюють задля допомоги бійцям і постраждалим від військової агресії росії в Україні.

“Сьогодні нашим священним обов’язком є зберегти українську державність і українську Конституцію. Відстоїмо країну, відстоїмо нашу Конституцію, відстоїмо наші права. Тому хочу в першу чергу подякувати нашим військовим, нашим захисникам, тому що сьогодні справді є гарантом української Конституції і української державності”, — заявив міський голова Тернополя Сергій Надал.

Україна переможе, а наша Конституція і прописані в ній права та обов’язки громадян, буде панувати на всій території країни – від Славутича до Севастополя, від Ужгорода і до Луганська, наголосили під час урочистостей. Нагадаємо, Основний закон України ухвалили 28 червня 1996 року. Відповідно до документу, Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ.



Джерело | Т1 Новини

Мітки: , , , ,