17.05.2022

Чи навчатимуться школярі Тернопільщини дистанційно

Ваша реклама

Чого чекати з вересня вчителям та учням? Якщо восени епідситуація в країни погіршиться, то школярам знову доведеться навчатися в режимі онлайн, зазначили експерти.

Навчальний рік 2021-2022 може стати вже третім поспіль дистанційним. В управлінні освіти Тернопільщини зауважиди, на карантин закриватимуть лише ті класи, де будуть підтверджені випадки ковіду. Наразі ж керівники закладів, медики та держсужбовці не беруться прогнозувати, в якому ж режимі учні навчатимуться остаточно. На цьому наголосила начальниця управління освіти і науки ТОДА Ольга Хома.

Сподіваються, що школярі навчатимуться офлайн, адже наразі триває активний процес вакцинації педагогів. Такий крок мав би зменшити кількість нових випадків інфікування у навчальних закладах, зазначила заступниця міністра освіти і науки Любомира Мандзій. Хочуть з вересня сісти за парти, а не навчатися з дому і самі учні, адже побачили в дистанційному навчанні чимало мінусів. Один з головних – відсутність живої комунікації між педагогами та школярами. Особливо складно в такому режимі освоювати точні науки. Аби розібратися в складних предметах разом з учнями уроки часто вчать і батьки.

І хоч за півтора роки карантину вчителі вже звикли до роботи з гаджетами та освоїли десятки нових програм, та все ж зазначають, такий спосіб навчання за ефективністю поступається класичному. В класі вчитель може приділити увагу кожному учневі і окремо пояснити ту частину теми, яку школяр міг не зрозуміти. А от в онлайні можливості для 100% комунікації є обмеженими.

У тернопільській школі №25 вчителі переконані, в березні 2020, коли всі заклади освіти до кінця року пішли на карантин, якісь освіти знизилася. Про це свідчать і результати ЗНО. Випускники цієї школи склали його дещо гірше, аніж в попередні роки. Про це розповіла заступниця директора з навчально-виховної роботи Надія Дужа.

Керівництво школи зауважило, навчальний  рік що минув був набагато успішнішим аніж той, коли карантин тільки запровадили. У цій школі діти онлайн навчалися у системі «Єдина Школа». У випадку ж, якщо з вересня знову доведеться працювати онлайн, використовуватимуть й далі саме цю платформу.

Додамо, у МОН наголосили, якщо впродовж навчального року наша область не потрапить до червоної зони, то незмінними будуть і дати всіх річних канікул. Наразі ж діти мають відпочивати з 25 по 31 жовтня, з 25 грудня 2021 до 9 січня ,весняні канікули – 28 березень по 3 квітня 2022 року; літні канікули – з 1 червня по 31 серпня 2022.Джерело | Т1 Новини

Мітки: , ,