24.04.2024

Через високу ставку ПДВ товари тернопільських виробників можуть програти у ціні іноземним

Креатор буд

Науковці, підприємці і депутати. Усі вони зібрались за круглим столом, який організували Західноукраїнський національний університет та команда Івана Чайківського. Це заради обговорення зареєстрованого у Верховній раді України законопроєкту.

Створення документу  ініціював народний депутат з Тернопільщини. Головна мета – зниження ПДВ на продукти харчування. Адже зараз економіка України може серйозно постраждати через товари, які виробляють у сусідніх країнах. Причина – високий відсоток податку на додану вартість. У нас цей показник становить 20 %, проте в країнах Європи він значно менший.

“Європейський союз хоче з другого півріччя запровадити на ряд продуктів харчування нульову ставку. А найближчі наші сусіди — поляки з першого лютого вже нульову ставку на продукти запровадили, тому наші виробники і наші громадяни зараз програють. І в нас буде йти імпортозаміщення наших продуктів харчування. Тому ми маємо дуже швидко відреагувати на це”, — зазначає народний депутат України Іван Чайківський.

Законопроєкт передбачає перехідні положення у двох статтях Податкового кодексу України. Перша зміна –  продукти  харчування вироблені у нашій державі повинні  оподатковуватися  за 0 ставкою ПДВ. Друга – послуги з постачання і розподілу природнього газу, енергоносіїв, водопостачання та водовідведення повинні оподатковуватися за ставкою не вище 7%. У разі прийняття закону діяти ця норма повинна до 1 січня 2023 року.

Таке зібрання воно надзвичайно має позитивне навантаження, тому що ми зібралися з викладачами з професорами, які кожен день працюють над законодавчими ініціативами, їх аналізують. Тому всі їхні пропозиції звичайно будуть враховані і тішимось тим, що власне народний депутат від Тернопільщини в ніс таку пропозицію, зареєстрував такий законопроект. Це підкреслив перший заступник голови Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук.

Якщо законопроєкт пройде обидва читання у Верховній раді, серед українських споживачів збільшиться купівельна спроможність, бо продукти будуть якісними й доступними. В свою чергу виробники зможуть розвивати підприємства, а разом з ними економіку країни. Під час круглого столу своїми думками стосовно  законопроєкту  поділились підприємці.

Наразі законопроєкт про зниження до 0 % ПДВ на продукти харчування  зареєстрували у верховній раді  України. Далі після його прийняття у першому читанні в документ зможуть внести доопрацювання, щоб він був максимально дієвим й швидко дав результат.Джерело | Т1 Новини

Мітки: , , ,