03.07.2022

Брати з Тернопільщини, прикриваючись волонтерством, розкрутили на війні “бізнес”

Ваша реклама

Фото: Ігор Клименко

Переполовинювали прибуток благодійного фонду на Тернопільщині. Двоє братів розкрутили “бізнес” на війні, прикриваючись доброчинністю.

Благодійний фонд у Тернопільській області зловмисники започаткували ще півтора роки тому, проте з початком повномасштабного вторгнення окупантів вирішили використати ситуацію на повну. Про це інформує голова Національної поліції України Ігор Клименко на своїй сторінці у Фейсбуці.

Патріотизм українців та бажання допомогти монетизувалися у кошти на рахунку фонду. Всього за час воєнного стану вони зібрали майже 13 мільйонів гривень. Як виявилося, для освоєння грошей, які щодня надходили від добросердечних громадян, потрібна була допомога. Тож до роботи благодійної організації залучили ще чотирьох осіб, серед яких батько засновників та дружина одного із них. Такий собі сімейний підряд.

Про людське око діячі витратили приблизно половину зібраної суми на закупівлю необхідних речей для військових. Для підкріплення довіри вони показували фото закуплених товарів та відправку їх на фронт. Але більшою частиною зібраних коштів «благодійники» розпоряджалися по-своєму. Наприклад, придбали елітні позашляховики, накупили ювелірні вироби та дорогі мобільні телефони.

Як відзначає Ігор Клименко, карний розшук Поліція Тернопільської області затримав двох організаторів, а слідчі під процесуальним керівництвом обласної прокуратури якісно документують усі факти незаконної діяльності групи. Під час обшуків у помешканнях фігурантів вилучили 34 тисячі доларів США, майже 7 тисяч євро, понад 2 тисячі фунтів стерлінгів та більше 200 тисяч гривень.

Ще понад 5 млн гривень знаходяться на особистих банківських картках, які наразі заблоковані. Слідство має всі підстави вважати, що ці гроші вони зберігали для себе. Адже маючи цю суму на рахунках, вони продовжували поширювати повідомлення про те, що коштів не вистачає і необхідний терміновий збір на потреби ЗСУ.

За незаконне використання благодійних пожертв з метою отримання прибутку під час воєнного стану (і нагадаю, що це нова стаття Кримінального кодексу – 201-2) діячам загрожує до 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна.Джерело | Т1 Новини

Мітки: , , ,